logo2

Rywalizacja powraca do Sosnowca
środa, 29 lutego 2012 21:30

Zagłębie wygrało w Toruniu. Podopieczni duetu Mariusz Kieca – Krzysztof Podsiadło wygrali z Nestą 5:2 i wyrównali stan rywalizacji. Decydujące starcie w piątek w Sosnowcu.

Dzisiejszy mecz w doskonałym stylu rozpoczęli sosnowiczanie, którzy w piątej minucie prowadzili już 2:0. W trzeciej wynik spotkania otworzył Artur Ślusarczyk, zaś w piątej prowadzenie podwyższył Karel Horny. Po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał jednak remis, gdyż Tomasza Dzwonka pokonali: najpierw z bliska Wojciech Jankowski, a w 28 minucie po samotnym najeździe Mariusz Kuchnicki.

Kluczowym momentem spotkania była 52 minuta, w której grający z obolałym udem Jarosław Dołęga wyjechał zza bramki i wpakował gumę w odsłoniętą przez Michała Plaskiewicza lukę. Gdy chwilę później prowadzenie podwyższył Robert Kostecki zgromadzeni na trybunach kibice z Torunia i Gdańska zamilkli. Wynik spotkania trafieniem do pustej bramki ustalił Jiri Zdenek.

W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis (3:3), decydujące spotkanie w piątek o godzinie 18:00 na „Stadionie Zimowym”.