Kolejna wygrana na wyjeździe
niedziela, 27 września 2009 19:54
W dzisiejszym spotkaniu hokeiści Zagłębia pokonali Cracovię 2:5. Zwycięstwo okupione zostało kontuzją Tomasza Rajskiego.

Bramkarz Zagłębia musiał zjechać z lodu w 50 minucie po uderzeniu krążkiem w nogę po strzale Dawida Musiala. Do tego momentu Rajski spisywał się bardzo dobrze, gdyż skapitulował tylko raz po strzale Filipa Drzewieckiego w 15 minucie. Całe spotkanie należało do podopiecznych Milana Skokana, którzy w 11 minucie prowadzili już 2:0 po golach Tomasza Kozłowskiego i Marcina Jarosa. Minutę po kontaktowej bramce dla Cracovii kolejnego gola dołożył ponownie Kozłowski. Boks Zagłębia ponownie ożył w 36 minucie gdy kapitalną akcję Piotra Sarnika wykończył Martin Opatovski. W 3 tercji w bramce Rafała Radziszewskiego zastąpił Marek Rączka, który świetnie bronił ataki przyjezdnych. Nadzieję na korzystny wynik kibicom Cracovii przywrócił Leszek Laszkiewicz pokonując Tomasza Dzwonka, jednak gol Mariusza Jakubika do pustej bramki ustalił końcowy wynik spotkania.