Alba lepsza od Zagłębia
czwartek, 20 sierpnia 2009 22:29
W drugim dniu turnieju hokeiści Zagłębia przegrali z Albą Volan 3:7.

Hokeiści Zagłębia w dzisiejszym meczu na tle rywala nie wypadli najlepiej. Błędy w obronie oraz niezbyt wiele ofensywnych akcji powodowało, że hokeiści Alby zamykali rywala we własnej tercji, grając w równych składach. Pierwsza bramka dzisiejszego meczu padła już w 5 minucie, gdy nie pilnowany przez nikogo Daniel Koger przedłużył strzał Andrasa Benka i pokonał Tomasza Dzwonka.

- Mam nadzieję, że w lidze również będę punktował, fajnie że składne akcję nam wychodziły. To mój pierwszy sezon w Albie i chce się pokazać z jak najlepszej strony – mówił strzelec pierwszego gola.

Koger wraz ze swoimi kolegami był dzisiaj nie do powstrzymania przez defensywę Zagłębia czego efektem było w sumie siedem straconych goli przez zespół z Sosnowca.

- Alba to bardzo dobry zespół, gdzie grają reprezentanci kraju. Dzisiejszy mecz pokazał znaczną różnicę poziomu. Popełniliśmy błędy, nad którymi trzeba popracować, szczególnie w obronie – podsumował mecz szkoleniowiec Zagłębia, Milan Skokan.

Sosnowiczanie w przeciągu całego spotkania zaprezentowali się słabo, a grę zawodników cechowała nieskuteczność, która zaważyła o losach spotkania. Pozytywnym akcentem były dwie bramki Zbigniewa Podlipniego(w tym wykorzystany rajd 1:1) oraz karny wykonany przez Vladimira Lukę w 56 minucie spotkania.

Jutro o 20:00 Zagłębie zmierzy się z drużyną HK Spišská Nová Ves, mecz ten rozstrzygnie rywalizację w fazie grupowej.

Zagłębie Sosnowiec – Alba Volan 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)

Bramki: 0:1 - Koger - Benk (5.04), 0:2 - Ladanyi - Vaszjunyin – Peterdi (29:41), 1:2 - Podlipni - Duszak (33:24), 1:3 - Benk - Koger - Nagy (34:31), 1:4 - Nagy - Benk (38:34), 1:5 - Mihaly - Kovac - Fekete (40:21), 2:5 - Podlipni - (46:19), 2:6 - Bent - Flinta (50:54), 2:7 - Hegyi - Hajos (52:40), 3:7 - Luka (56:10 karny).

Zagłębie: Dzwonek - Galvas (2), Banaszczak, Jakubik (4), Piecha, Jaros - Marcińczak, Gabryś, Luka, Sarnik, Opatovsky (6) - Duszak, Dronia, Różański, Koszarek, Podlipni - Kuc (2), Pawlak, Podsiadło, T.Kozłowski, G. Da Costa (2).

Alba Volan: Satosari, Z. Hetenyi, - Tokaji, Horuath (2), Mihaly, Fekete, Kovacs - Ackestrom, Jobb, Peterdi, Vaszjunyin (2), Ladanyi (2) - Alen, Flinta, Koger (2), Nagy, Benk (2) - Maklari, P. Hetenyi, Hegyi, Hajos, Toth.

Wyniki drugiego dnia turnieju.

MsHK Żilina - IF Troja/Ljungby 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 - Krajci - Barinka (16.49), 2:0 - Skoda - Torok (33.17), 3:0 - Skoda (58:52 rzut karny).

Krefeld Pinguine - Metalurgs Lipawa 6:1 (4:1, 2:0, 5:0)

Bramki: 1:0 - Blank - Vasilljevs - Stephens (03.37), 2:0 - Vasilljevs - Stephens - Rourke (05.31, 4/4), 3:0 - Stephens - Vasilljevs - Blank (10.09), 3:1 - Filimonovs - Mamonovs (10.19), 4:1 - Loyns - Pietta (11:35, w przewadze), 5:1 - Endrass - Driendle (23:52), 6:1 - Loyns - Fahey - Hager (30.43 w przewadze), 7:1 - Pietta - Kovacic (44:46 w osłabieniu), 8:1 - Stephes - Huebscher (48.30), 9:1 - Payer - Fahey (48:56) 10:1 - Blank - Vasilljeve (55:15), 11:1 - Milo - Globie (55:51),

Ferencvaros TC - HK Spišská Nová Ves 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 - Leskovjansky - Jurij (02.46), 0:2 - Heizer - Gurćik (14.21), 0:3 - Leskovjansky - Hubler (30.00).