Wysoka wygrana w Janowie
niedziela, 08 grudnia 2019 20:59

Udany wyjazd do Janowa zaliczyli zawodnicy Zagłębia Sosnowiec wygrywając z miejscowym Naprzodem 9:1.

W pierwszej tercji na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Adama Rajskiego w 15 minucie gry. Wyrównał jeszcze w tej samej odsłonie gry Dominik Nahunko. Wynik remisowy utrzymywał się niemal do połowy spotkania, potem osiem bramek zdobyli gracze Zagłębia odnosząc wysokie zwycięstwo. W najbliższy piątek Zagłębie podejmie u siebie mistrza Polski GKS Tychy.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)

1:0 Adam Rajski - Oliver Paczkowski, Igor Sarna (14:48)

1:1 Dominik Nahunko - Filip Stoklasa (18:24)

1:2 Filip Stoklasa - Andrej Dubinin, Kamil Sikora (29:22)

1:3 Filip Stoklasa - Błażej Salamon, Dominik Nahunko (30:06)

1:4 Daniił Oriechin - Siemion Garszyn (36:59)

1:5 Daniił Oriechin - Błażej Salamon, Marek Kaluža (40:50)

1:6 Nikita Butsenko - Filip Stoklasa, Tomasz Kozłowski (48:33)

1:7 Andrzej Stojek - Kamil Sikora (49:04)

1:8 Siemion Garszyn - Matej Cunik (52:45)

1:9 Nikita Butsenko - Dominik Nahunko, Marek Kaluža (55:58, 5/4)

Sędziowali: Mirosław Cybuch, Patryk Pyrskała (główni) - Dawid Mazur, Maciej Waluszek (liniowi)

Minuty karne: 8-14

Strzały: 24-38

Widzów: 250

Naprzód: Niemczyk (2) (P. Pohl n/g) - Wąsiński, Sarna; Citok, Kondraszow, Adamus - Bodora, Kapłon; Ksiondz, Rajski (2), Piper - Niedźwiedź, Krokosz; Mich. Rybak (2), Paczkowski (2), Skrodziuk - Wróbel, Maciej Rybak.

Zagłębie: Czernik (Radziszewski n/g) - Cunik, Horzelski (2); Salamon, Nahunko, Stoklasa - Kaluža (2), Triasunow (2); Oriechin, Karczocha (4), Garszyn - Działo, Charousek; Kozłowski, Butsenko, Bernacki - Jaskólski, Sikora, Dubinin (2), Stojek (2).