Zwycięstwo z Podhalem po karnych
niedziela, 25 listopada 2018 20:47

W dniu dzisiejszym Zagłębie wygrało po serii rzutów karnych z Podhalem Nowy Targ 3:2.

W regulaminowym czasie był wynik 2:2. We wszystkich tercjach był remis i dogrywka musiała wyłonić zwycięzcę. W dodatkowym czasie gry również był remis i o wygranej zdecydowały rzuty karne, które lepiej dziś wykonywali hokeiści Zagłębia. Zarówno w meczu jak i karnych bramki zdobywali Damian Słaboń i Vladimir Luka.

Zagłębie Sosnowiec - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 k. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, k. 2:1)

0:1 Patryk Wajda - Krystian Dziubiński - Marcin Kolusz (05:14)

1:1 Damian Słaboń - Tomasz Kozłowski - Filip Stoklasa (16:54, 5/4)

1:2 Jakub Worwa - Łukasz Siuty - Ali Liikanen (41:51)

2:2 Vladimír Luka (49:42)

3:2 Damian Słaboń (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Rafał Noworyta, Wiktor Zień (liniowi)

Minuty karne: 10-12

Strzały: 40-39

Widzów: 500

Zagłębie: Radziszewski – Akimoto, Podsiadło; Stoklasa, Słaboń, Kozłowski – Horzelski, Kaluža; Luka, Butsenko, Káňa – Charousek, Działo; Rutkowski, Jaskólski, Bernacki – Gniewek, Domogała; Sikora, Stojek, Znosko.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tolvanen, Koski, Zapała, Samlammaa – Wajda, Moksunen; Michalski, Dziubiński, Kolusz – Różański, Dutka; Wielkiewicz, Neupauer, Guzik – Wsół, D. Kapica; Worwa, Siuty, Liikkanen.