Powrót do gry, porażka z Polonią
wtorek, 09 września 2014 21:47

Po ponad rocznej przerwie na „Stadionie Zimowym” swój mecz ponownie rozegrała drużyna seniorów Zagłębia Sosnowiec. W dzisiejszym sparingu sosnowiczanie przegrali z Polonią Bytom 0:4 (0:3, 0:1, 0:0).

Powstała przed kilkoma tygodniami drużyna chwilami odstawała od lepszych kondycyjnie zawodników z Bytomia, lecz ambicją i wolą walki starała się jak najlepiej zaprezentować przed licznie zgromadzoną publicznością(spotkanie obejrzało ok. 300 widzów). Mimo kilku bramkowych sytuacji, żaden z naszych zawodników nie wpisał się na listę strzelców.

- Był to nasz pierwszy mecz, więc nie chciałbym zbyt daleko wychodzić z ocenami. Na pewno pochwalę chłopców za ambicję i chęć gry. Poszczególne elementy gry na pewno nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie wszyscy życzyli. Chcemy być cierpliwi i dać szansę zawodnikom, którzy muszą się ograć. Zarówno tym powracającym po przerwie, jak i tym młodym, którzy dołączyli do drużyny – podsumował sparing trener, Mieczysław Nahunko.

Szkoleniowiec przekazał również, że drużynę niebawem powinno wzmocnić dwóch kolejnych obrońców.

- Jesteśmy po rozmowach z dwoma defensorami. Liczymy, że kolejnych dwóch zawodników zasili nasze szeregi i dzięki temu wzmocnimy naszą linię obrony – dodał trener.

Wszystko wskazuje na to, że do Zagłębia po przerwie wróci Kamil Duszak oraz Piotr Cinalski (ostatnio Naprzód Janów).

Sosnowiczan w I lidze mają wspierać między innymi firmy: Agat, Avis2 oraz Banimex.

Mecze najprawdopodobniej rozgrywane będą w soboty o 17:00, zaś w niedzielę o 18:00.

Spotkania Zagłębia będzie oglądać mogło maksymalnie 1000 widzów, a otwarta będzie tylko trybuna za ławkami zawodników. Ceny biletów nie są jeszcze znane.

Drużyna Zagłębia rozegrała sparing w następującym składzie:Białek Ł.(od 32 min Nowak) – Krawczyk, Urbańczyk, M. Kozłowski, Zachariasz, Nahunko – Kafel, J. Jaskólski, Stokłosa, Rutkowski, Baca – Wondra, Krupiński, M.Bernat, M. Białek, Kisiel – Wrona, Starostecki, Jarnutowski, Stojek, A. Jaskólski.