banner
logo2
 
Nahunko: Sezon już się zakończył
czwartek, 10 marca 2016 19:53

Już jutro hokeiści Zagłębia rozegrają ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie na wyjeździe. Z Dominikiem Nahunko rozmawialiśmy po jednym ze spotkań „o utrzymanie”.

 

Spotkania o utrzymanie to taki radosny hokej?

Dominik Nahunko: Mecze o przysłowiową pietruszkę to zupełnie inny hokej. Wpadają bramki i widać wszechobecne rozluźnienie. Można nazwać to takim wesołym graniem. Tak naprawdę sezon już się zakończył kilka spotkań temu, a my musimy dograć play-out.

Trudno o motywację w takich pojedynkach?

Podejście do każdego meczu jest jednak na sto procent. Dla mnie samego nie ma to większej różnicy czy jest to mecz o wszystko czy też o nic. Podejście musi być takie same, a jeżeli uda się przy tym strzelić bramkę bądź pomóc młodszym kolegom zapunktować to należy się z tego cieszyć.

Jak ocenisz młodych kolegów, którzy dołączyli do zespołu w ostatnich meczach?

Często młodym zawodnikom brakuje umiejętności jednak nadrabiają ambicją. Fajnie, że więcej młodych hokeistów „wdziera się” do ekstraligi. W takich spotkaniach mogą się pokazać z jak najlepszej strony, co może przynieść korzyści w przyszłości. Na pewno jest to duży przeskok i sam po sobie wiem, że na ogranie potrzeba trochę czasu.

Nie obawialiście się nieczystych zagrań w meczach z drużyną, której los jest już przesądzony?

Chodzą słuchy, że jednak pozostaną w lidzie i oni sami raczej już o tym wiedzą. Widać to, gdyż często unikają gry ciałem. Nie ma chamskich zagrań i takich, które mogą spowodować kontuzję.

Daniel Sołtysik