banner
logo2
 
Sarnik: Szacunek dla zawodników
niedziela, 28 lutego 2016 22:43

Zagłębie Sosnowiec wygrało czwarte spotkanie z rzędu i jest bliskie utrzymania w ekstralidze. Trener sosnowiczan był zadowolony z postawy swoich zawodników.

- Można po takim meczu pochwalić chłopaków nie tylko za dzisiejsze zwycięstwo. Chciałbym ich pochwalić również za to, że nawet jak źle grali w drugiej tercji to oni sami bardzo dobrze zdawali sobie z tego sprawę – podsumował spotkanie trener Zagłębia, Piotr Sarnik.

Sosnowiczanie fatalnie rozpoczęli drugą tercję, podczas której szybko stracili dwie bramki.

- Być może wynikało to trochę ze zmęczenia i podróżą po piątkowym meczu w Toruniu. W drugiej tercji graliśmy naprawdę źle i szacunek dla zawodników, że w trzeciej całkowicie zmienili obraz naszej gry – dodał Sarnik.

Zagłębie ostatecznie pokazało charakter i wygrało po rzutach karnych.

- Był charakter i walka. Zrobili wszystko, by dzisiaj wygrać i za to należą się pochwały. Na początku tercji być może brakowało tej stuprocentowej koncentracji. Mamy młody skład, gdyż średnia wieku naszej drużyny wynosi 23 lata i czasem być może niektórzy więcej chcą niż obecnie mogą wykonać. To jest zrozumiałe, gdyż ja sam jak byłem w ich wieku grałem podobnie i wydawało mi się, że jestem już super zawodnikiem – kontynuował trener.

Naszemu zespołowi obecnie brakuje dwóch punktów do spokojnego utrzymania się w ekstralidze.

- Zrobiliśmy kolejny mały kroczek w stronę utrzymania się w lidze. Skupiamy się na swoich meczach i w nich musimy dać z siebie wszystko – zakończył Sarnik.

Daniel Sołtysik