banner
logo2
 
Sarnik: Grać konsekwentnie
sobota, 20 lutego 2016 11:52

Od zwycięstwa mecze „o utrzymanie” rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Po fatalnym początku nasi zawodnicy pokazali, że potrafią podnieść się i zwyciężyć w ważnym spotkaniu.

- Początek był fatalny w naszym wykonaniu gdyż przez trzy tygodnie nie rozegraliśmy żadnego meczu. Toruń rozegrał sparing i w przeciwieństwie do nas był w rytmie meczowym. Po części spodziewaliśmy się, że przez to zawodnicy będą mieli problem z wejściem w ten mecz. Później zaczęliśmy odrabiać straty – podsumował spotkanie trener Zagłębia, Piotr Sarnik.

Wczoraj grę sosnowiczan często rozprowadzali obcokrajowcy, którzy zdobyli trzy z czterech strzelonych bramek.

- W Polsce obcokrajowcy powinni być siłą napędową drużyny. Nie chciałbym jednak nikogo indywidualnie wyróżniać, gdyż cała drużyna zasługuje na pochwałę po piątkowym meczu. Zarówno od bramkarza po każdego zawodnika na lodzie, wszyscy dali z siebie tyle ile mogli i to wpłynęło na ten końcowy wynik – dodał szkoleniowiec.

Zagłębie dzięki wygranej powiększyło przewagę nad Nestą Mires Toruń do ośmiu punktów.

- Każdy mecz z Toruniem będzie traktowany jak spotkanie o sześć punktów. Chciałbym abyśmy każdy mecz grali w ten sposób, żeby pokazywać walkę, charakter, zaangażowanie i z taką konsekwencją rozprowadzać krążek. Dzięki temu będziemy w stanie robić minimalne kroczki w stronę utrzymania się w lidze – zakończył Sarnik.

Daniel Sołtysik