banner
logo2
 
Sarnik: Tak nie możemy grać
wtorek, 02 lutego 2016 17:46

W niedzielę hokeiści Zagłębia zakończyli sezon zasadniczy. Piotr Sarnik w rozmowie z naszym portalem przyznał, że nie tak wyobrażał sobie ostatnie mecze w wykonaniu drużyny.

 

- Można niestety śmiało powiedzieć, że w meczu ze szkółką straciliśmy tylko punkt. Niestety punkty, które mogą zadecydować o kolejności w lidze straciliśmy również we wcześniejszych meczach. Niestety, gdyż byliśmy w stanie je wywalczyć – podsumował rundę trener Piotr Sarnik.

Szkoleniowiec Zagłębia zdaje sobie sprawę z błędów, które wpłynęły na taką postawę drużyny.

- Szwankuje cały czas nasza gra w obronie i szczerze powiedziawszy nie wie czym to jest spowodowane. Są to bowiem rzeczy, które każdy obrońca powinien wiedzieć. Popełniamy proste błędy, które wpływają na nasza grę. Napastnicy natomiast za bardzo starają się grać piękny hokej do pustej bramki. Teraz tak nie możemy rozgrywać krążka, gdyż trzeba walczyć o każdą bramkę. Nie koniecznie musi być to piękny hokej, musi być skuteczny – kontynuował Sarnik.

- Trzeba wpychać te krążki i walczyć w polu bramkowym, niestety my cały czas kombinujemy i nic z tego nie wychodzi – dodał trener.

Przed nami niemal trzy tygodnie przerwy. Po niej zawodnicy powrócą na lód, by walczyć w meczach o utrzymanie.

- Myślę, że musimy zapomnieć jak najszybciej o tych fatalnych meczach. Wiem, że jest to również moja wina i popełniłem gdzieś błąd na treningach. Wierzę jednak, że każdemu zawodnikowi zależy na jak najlepszej grze. Na pewno musimy przygotować się do tych spotkań szczególnie pod względem fizycznym. Zawodnicy muszą wytrzymywać trzy tercje, gdyż przez zmęczenie pojawiają się błędy – zakończył Sarnik.

Pierwszym spotkaniem o utrzymanie będzie pojedynek z Nestą Mires Toruń. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 lutego o godzinie 19:00 w Sosnowcu.

Daniel Sołtysik