banner
logo2
 
Sarnik: Wypracować nawyki
sobota, 23 stycznia 2016 10:09

Zagłębie Sosnowiec pokonało Naprzód Janów przez co nadal utrzymało trzypunktową przewagę nad Nestą Mires Toruń. Szkoleniowiec Zagłębia przyznał, że zawodnicy ponownie fatalnie weszli w mecz.

- Podobnie jak w Toruniu również wczoraj zabrakło nam koncentracji od samego początku. To utrudnia nam później wejście w mecz, gdyż zaczynamy go z bagażem straconej jednej lub nawet dwóch bramek. Pracujemy nad tym jednak jest to długi etap i tak od razu nie da się tego zmienić – przekazał po meczu trener Piotr Sarnik.

Szkoleniowiec przyznał, że na efekty zmian potrzeba jednak jeszcze kilku ligowych spotkań.

- Ja sam nie mam zbyt dużego doświadczenia jako trener, jednak staram się przekazywać zawodnikom to czego nauczyłem się jako zawodnik. Musimy wypracować sobie nawyki gry, a to wpłynie na postawę całego zespołu. Krótka gra krążkiem to element, który staramy się wprowadzać – kontynuował Sarnik

- Jeżeli jest porządek taktyczny i zawodnicy wiedzą jak grać to ten mecz układa się tak jak od 9 minuty w meczu z Janowem. Jeżeli tak będziemy rozgrywać mecze to wtedy hokej będzie łatwy i przyjemny – zakończył „Steru”.
(DS)