banner
logo2
 
Białek: Walczyć o lepsze wyniki w Nowym Roku
czwartek, 31 grudnia 2015 14:51

Za kilka godzin cała Polska bawić się będzie na Sylwestrowych balach kończących rok 2015. Wraz z bramkarzem Łukaszem Białkiem podsumowaliśmy krótko obecny sezon Zagłębia Sosnowiec.

 

Po powrocie do ekstraligi postawa Zagłębia przypominała matematyczną sinusoidę. Dobre mecze hokeiści przeplatali niespodziewanymi porażkami. W grudniu nasz zespół wygrywał tylko z SMS U-20.

- Niestety końcówka roku nie była dobra w naszym wykonaniu. Każdy z nas starał się i walczył na lodzie niestety te mecze kończyły się porażkami. Wygrana z „Orlętami” na pewno polepszyła nasze humory. Musimy gromadzić punkty, gdyż każdy z nich będzie się liczył w walce o utrzymanie w lidze – powiedział Łukasz Białek.

- Ostatni mecz w tym sezonie rozegraliśmy przed świętami. Widać było zaangażowanie i chęć do gry u młodych zawodników szkółki. Strzelili nam trzy bramki jednak trzy punkty trafiły na nasze konto – dodał zawodnik.

 

Białek podczas meczu z Orlętami Sosnowiec(Fot. B.Kozera)

Bramkarz przyznał, że obecnie z lepszymi nadziejami każdy będzie chciał wejść w nadchodzący rok.

- Mam nadzieję, że w Nowym Roku te wyniki będą lepsze. Będziemy chcieli by na mecze przychodziło więcej kibiców, zwycięstwa na pewno nam w tym pomogą. Przed nami najważniejsza część sezonu i musimy podejść do niej jak najlepiej przygotowani – kontynuował Białek.

Mimo kilku dni przerwy spowodowanej przerwą świąteczno-noworoczną zawodnicy Zagłębia nie mieli zbyt wiele czasu by odpocząć od lodu.

- Przerwa świąteczna nie wpływa na nasze podejście do ligowych spotkań. Każdy mecz jest dla nas ważny i podejście do niego musi być takie same. Mimo przerwy w rozgrywkach często myśli się o hokeju.

Szaleństwo Sylwestrowej nocy nie oznacza wolnego dla naszych hokeistów.

- W Nowym Roku spotykamy się na wieczornym treningu – zakończył Białek.

Daniel Sołtysik