banner
logo2
 
J.Jaskólski: Rywal w zasięgu
piątek, 30 października 2015 08:38

Zagłębie w piątek rozegra wyjazdowe spotkanie w Toruniu. Sosnowiczanie po trzech zwycięstwach z rzędu mogą kontynuować zwycięską passę.

 

We wtorek Zagłębie pokonało „Orlęta” Sosnowiec, a na listę strzelców wpisał się m.in. Jakub Jaskólski, który strzałem z niebieskiej linii pokonał bramkarza „SMS”.

- SMS to młodzi i ambitni zawodnicy. Grają zawsze na sto procent i ambicją nadrabiają często braki. Są słabsi technicznie ale nie ujmujmy im niczego, gdyż grając tak dalej z tymi trenerami może naprawdę powstać coś dobrego – powiedział Jakub Jaskólski.

Defensor Zagłębia przyznał, że młodzi zawodnicy szkółki w porównaniu z początkiem sezonu grają bardziej odważnie.

- Widać, że grają dużo lepiej niż na początku sezonu. W takich meczach jak z Orlętami można zagrać troszkę swobodniej i poćwiczyć niektóre elementy w rytmie meczowym. Nie ma takiego stresu i można powiedzieć, że takie spotkania po części też są potrzebne – dodał „Jaskóła”.

W piątek podopieczni Mieczysława Nahunko w Toruniu powalczą o kolejne ligowe punkty.

- Passa trwa i wszyscy mamy nadzieję, że będzie ona trwała jak najdłużej. Do Torunia jedziemy po komplet punktów. Rywal jest w naszym zasięgu i sądzę, że możemy przed przerwą na turniej EIHC zakończyć rundę po naszej myśli. Musimy jednak być skoncentrowani i nie popełniać błędów, wtedy będzie dobrze – zakończył starszy z braci Jaskólskich.

DS