banner
logo2
 
Krawczyk: Pierwsze trafienie
środa, 07 października 2015 15:40

Oskar Krawczyk podczas niedzielnego pojedynku z JKH GKS Jastrzębie zdobył swojego pierwszego gola w ekstralidze. Jak się później okazało bramka ta była honorowym trafieniem Zagłębia Sosnowiec.

Sosnowiczanie przez połowę spotkania nawiązywali równorzędną walkę z rywalem, lecz na początku trzeciej odsłony w ciągu niecałych dwóch minut stracili dwie bramki

- Chcieliśmy zagrać dobre spotkanie i powalczyć o dobry wynik. Niestety zabrakło koncentracji w niektórych momentach i zaczęliśmy popełniać błędy. Mieliśmy sytuacje pod bramką przeciwnika jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać – powiedział Krawczyk.

Młody defensor Zagłębia podczas niedzielnego meczu zdobył swojego pierwszego esktraligowego gola w swojej hokejowej karierze.

- To było moje pierwsze trafienie w ekstralidze. Szkoda tylko, że nie zdołaliśmy wygrać tego spotkania. Akurat udało się strzelić z niebieskiej linii i otworzyć wynik meczu. Wszyscy musimy starać się częściej próbować zaskoczyć bramkarza strzałami zza bulika. Nie do końca nam to wychodzi – kontynuował zawodnik.

Sytuacja kadrowa sprawiła, że w ostatnim meczu szkoleniowcy Zagłębia musieli przemianować niektórych napastników na defensorów.

- Gry w osłabieniach nie wychodzą nam jeszcze dobrze. Wszystko siedzi w nas i jest zależne od naszej postawy na lodzie. Kontuzje pokomplikowały nasze założenia i przesiały nasze piątki. Liczymy na powrót defensorów, wtedy na pewno nasza gra wróci na właściwe tory – zakończył obrońca Zagłębia.

DS