banner
logo2
 
Jaros: Blisko rodziny
poniedziałek, 03 sierpnia 2015 11:44

Marcin Jaros po czterech latach przerwy powrócił do sosnowieckiego Zagłębia. Napastnik przyznał, że o zmianie barw klubowych zadecydowały względy rodzinne oraz budowa ciekawej drużyny.

 

Daniel Sołtysik: Dlaczego Zagłębie?

Marcin Jaros: Na to, że wróciłem do Zagłębia złożyło się kilka czynników. Na pewno jednym z ważniejszych jest to, że będę blisko rodziny na miejscu, gdyż mieszkam w Sosnowcu. Grałem w Zagłębiu przez trzy sezony, znam większość chłopaków z drużyny więc na pewno nie będzie problemu tzw. aklimatyzacją.

Jak ocenisz budowę drużyny na ektraligę?

Fajnie, że młoda drużyna wsparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami awansowała do ekstaligi. Zagłębie będzie w nadchodzącym sezonie beniaminkiem, są tutaj młodzi i waleczni hokeiści, którzy na pewno będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Być może niektórzy myślą, że będziemy drużyną do dostarczania punktów jednak sądzę, że nie raz uda nam się sprawić niespodziankę.

Co sądzisz o stawianiu głównie na wychowanków?

Na pewno dobrym kierunkiem jest stawianie na wychowanków. To właśnie oni w przyszłości w każdym klubie będą siłą polskiego hokeja. Wiadomo, że nie wszyscy zawodnicy, którzy grali w pierwszej lidze zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Różnica poziomów na pewno jest widoczna.

Jak ocenisz postawę testowanych zawodników?

Dobrze zagrał serbski bramkarz w pierwszej tercji przeciwko Polonii. Jesteśmy zbyt krótko na lodzie, za tydzień lub dwa będzie można powiedzieć coś więcej o poziomie jaki wszyscy prezentujemy na chwilę obecną. Rosjanie są dłużej na lodzie i to widać po ich grze. Dobrze zagrali, byli widoczni i skuteczni.

Dlaczego zagrałeś tylko jedną tercję?

Miałem problem z łyżwami, dlatego woleliśmy nie ryzykować kontuzji stopy. Trener postanowił dać szansę pograć również młodszym zawodnikom. Nie wszyscy zagrają najwidoczniej w jutrzejszym sparingu przeciwko tyszanom.

Tęskniłeś za treningami na lodzie?

Większość zawodników zawsze czeka na lód i myśli o jak najszybszym przepracowaniu okresu „na sucho”. Ja sam szczerze nie cierpię tych zajęć, nie jestem zwolennikiem biegania długich dystansów. Na plus na pewno zawsze są ćwiczenia na siłowni i areoby w postaci rowerów.

Zagrasz we wtorkowym sparingu w Tychach?

Do wtorku ze sprzętem powinno już być wszystko w porządku. GKS Tychy jest dłużej na lodzie i wcześniej rozegrali już sparingi z mocnymi przeciwnikami. Będzie to na pewno inny mecz. Polonia przyjechała głównie z młodymi hokeistami, których wsparło kilku doświadczonych zawodników. Mistrz Polski to jednak inna drużyna, my będziemy musieli skupić się na grze w obronie z tak mocnym rywalem.

Rozmawiał: Daniel Sołtysik