banner
logo2
 
D.Nahunko: Jesteśmy w ekstralidze
niedziela, 22 marca 2015 22:39

Wywalczony awans wysokim zwycięstwem nad KS Toruń HSA przypieczętowali hokeiści sosnowieckiego Zagłębia. Michała Plaskiewicza pokonał m. in. Dominik Nahunko, który po widowiskowej akcji trafił do bramki rywala.

- Znam akurat bramkarza Michała Plaskiewicza jeszcze z gry w SMS. Wiedziałem, że będzie chciał zagrać kijem dlatego przytrzymałem krążek i przełożyłem na backhandu – opisał swoje trafienie młody napastnik Zagłębia.

Popularnie nazywany przez kolegów „Mieciu” przyznał, że scenariusz dzisiejszego pojedynku ułożył się po myśli Zagłębia.

- Wiedzieliśmy, że Toruń się na nas rzuci gdyż nie będzie miał zbyt wiele do stracenia. Zagraliśmy dokładnie to co trenerzy powiedzieli nam przed meczem w szatni. Mieliśmy jasno określony cel, by nie śpieszyć się z pierwszą bramką. Akurat szybko udało nam się wyjść na prowadzenie i otworzyć ten worek z bramkami – kontynuował Nahunko.

- Warto dodać, że mieliśmy też dzisiaj dużo szczęścia, którego nie mieliśmy w sezonie. Trenerzy nie raz narzekali na naszą skuteczność mimo wielu wypracowanych sytuacji. Cieszy fakt, że ta skuteczność wypaliła i to, że jesteśmy w ekstralidze – dodał.

Zawodnik pokusił się również o ocenę całej rywalizacji play-off.

- Podobnie jak w półfinale z Gdańskiem nie były to proste mecze wbrew pozorom. Mimo, że gdańszczanie mieli słabszy skład to potrafili ambitnie grać do samego końca. Podobnie wyglądały mecze z Toruniem. Nie było łatwo, na szczęście w ostatecznym rozrachunku to my byliśmy bardziej skuteczni – zakończył Nahunko.

Daniel Sołtysik