banner
logo2
 
Nahunko: Zauważamy minusy
środa, 11 lutego 2015 19:04

Weekendowe spotkania z PPWSZ Podhale Nowy Targ ukazały nierówną grę drużyny Zagłębia Sosnowiec. Po sobotniej wygranej w niedzielę nasi hokeiści nie byli w stanie pokonać młodego zespołu „Górali”.

 

Szkoleniowiec Zagłębia podsumował weekendowe spotkania wyznaczając zarazem elementy, które zadecydowały o przebiegu spotkań.

- W sobotę mecz nam się ułożył dlatego nie można powiedzieć o tym, że zawodnicy w lekceważący sposób podeszli do drugiego pojedynku. W sobotę stwarzaliśmy sobie więcej szans, padały bramki, a to nakręcało drużynę. W niedzielę było to tzw. uderzanie głową w mur. Rywal nastawił się na grę z kontry i właśnie po takich akcjach straciliśmy bramki – przekazał Nahunko.

 

Trener docenił zaangażowanie młodej drużyny z Nowego Targu.

- Podhale wbrew pozorom jest silne. Jest to drużyna, która szybciej jeździ na łyżwach od takich zespołów jak Toruń czy Gdańsk. Mają dobrego bramkarza, który w niedzielę bronił rewelacyjnie – kontynuował.

 

Nahunko dodał również, że sztab szkoleniowy po takim spotkaniu wie nad czym musi jeszcze popracować przed najważniejszymi meczami w sezonie.

- Po takim meczu wiemy nad czym musimy popracować. Zauważamy minusy w naszej grze, musimy popracować nad grą w przewadze. Niepotrzebnie zawodnicy szukają gry po tzw. obwodzie, zamiast tego należy oddawać krążek do tyłu i strzelać na bramkę. Mamy o czym rozmawiać, by zawodnicy nie bali się brać odpowiedzialności na swoje barki – zakończył szkoleniowiec.

Daniel Sołtysik

fot. Dawid Skura