banner
logo2
 
T. Bernat: Sercem z Zagłębiem
sobota, 10 stycznia 2015 23:10

Tobiasz Bernat powrócił do drużyny Zagłębia Sosnowiec po prawie 2,5 roku. Po rozwiązaniu umowy z Naprzodem Janów napastnik zdecydował się wrócić do swojego macierzystego klubu.

W swoim debiucie przeciwko Stoczniowcowi Gdańsk Bernat zanotował asystę, a cały zespół pewnie pokonał rywali różnicą sześciu bramek. - Był to ciężki mecz dla mnie, gdyż wracam do Zagłębia po ponad dwóch latach. Chciałem się pokazać z jak najlepszej strony, lecz nie ukrywam, że bardzo się stresowałem. Ogromnie się cieszę, że udało mi się zdobyć punkt i dołożyć jakąś cegiełkę do tej wygranej – powiedział Bernat.

Po powrocie do Sosnowca zawodnik w superlatywach wypowiadał się o młodych hokeistach i składzie, do którego dołączył. - To prawda skład się zmienił. Obecnie jest dużo młodych zawodników w drużynie i muszę przyznać, że ich gra mi się bardzo podoba. Są ambitni i walczą o każdy krążek. Myślę, że Zagłębie Sosnowiec będzie miało jeszcze z nich dużo pożytku – dodał.

Bernat kilka dni temu rozstał się z ekstraligowym Naprzodem Janów i podobnie jak wcześniej Jarosław Dołęga dołączył do pierwszoligowej drużyny Zagłębia. - Różnica jest widoczna jeżeli mowa o poziomie, jednak nie aż tak duża jak sobie to wyobrażałem. Jestem zawsze sercem z Zagłębiem i postaram się, by mój powrót do Sosnowca pomógł drużynie w walce o kolejne punkty i awans – zakończył nowy napastnik sosnowiczan.

Daniel Sołtysik