banner
logo2
 
„Vlado” wraca w wielkim stylu
wtorek, 31 lipca 2012 20:05

Vladimir Luka po rocznej przerwie powrócił do Zagłębia Sosnowiec S.A. i w wielkim stylu przypomniał się sosnowieckiej publiczności.

- Przy bramce dobrze podali mi koledzy i się udało. Muszę jednak przyznać, że dzisiejsze spotkanie dla mnie samego było ciężkie. Byłem dzisiaj trzeci raz na lodzie, a wcześniej wziąłem udział w dwóch treningach. Chłopcy już wcześniej wyjechali na lód, ja musiałem przedłużyć treningi „na sucho” w oczekiwaniu na sprzęt.

W swoim stylu przypomniałeś o sobie kibicom z Sosnowca. Vladimir Luka ciągle ten sam?

- Napastnik w każdym meczu chciałby strzelić więcej bramek. Nie wiem czy taki sam, zobaczymy. Mamy jeszcze miesiąc przygotowań i zobaczymy jak to będzie wyglądało w lidze. W poniedziałek dostaliśmy sprzęt i musimy się w nim ograć. Trzeba rozciągnąć mięśnie i po trzech miesiącach przerwy od hokeja powoli powrócić do rytmu treningowego.

Jak gra ci się z Martinem Voznikiem?

- To dobry zawodnik. Szukamy się na lodzie, wiemy obaj jak jeździmy i gdzie się ustawiać. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Czego zabrakło w sparingu z Unią?

Być może jeszcze zgrania. Spokojnie musimy popracować przez najbliższe dwa tygodnie i myślę, że po tym czasie już będziemy trenować normalnie jak w rytmie ligowym.