GKS Katowice eliminuje Zagłębie z dalszej gry
piątek, 15 marca 2024 20:21

Szósty mecz zadecydował o losach rywalizacji sosnowiecko - katowickiej w tegorocznym play-off. GKS wygrał na Zimowym z Zagłębiem 6:2.

Wynik spotkania otworzył Riley Lindgren, który otrzymał dokładne podanie na środek i będąc w czystej sytuacji nie pomylił się przymierzając tuż przy słupku. Wyrównanie padło w 10 minucie, kiedy grając w przewadze Sam Marklund szybkim strzałem z lewego bulika nie dał szans Patrikowi Spěšnemu. Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Joona Monto i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Na 45 sekund przed końcem pierwszej tercji na mocne uderzenie zdecydował się Lindgren. Krążek po jego strzale przeleciał po rękawicy Johna Murraya i wpadł do bramki. Drugą tercję świetnie rozpoczęli goście, bowiem w 26 sekundzie Noah Delmas trafił pod poprzeczkę bramki Spěšnego. Więcej bramek w tej części gry nie było, choć najlepsze sytuacje na zmianę wyniku mieli Niklas Salo czy Marek Charvát. Zagłębie nie potrafiło także wykorzystać gry w podwójnej przewadze. W trzeciej tercji gole zdobywali już tylko hokeiści GKS-u. Najpierw w okienko bramki trafił Joona Monto. Następnie Marklund dokładnie nagrał krążek do Hampusa Olssona a ten z pierwszego uderzenia zdobył piątą bramkę dla swojego zespołu. Wynik na 6:2 dla przyjezdnych ustalił Grzegorz Pasiut szybkim strzałem po lodzie między parkanami Spěšnego.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

2:6 – Grzegorz Pasiut (58:03).

Sędziowali: Paweł Kosidło , Paweł Breske (główni); Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)

Minuty karne: 6-10

Strzały: 36-48