logo2

Bitwa sosnowiecko-katowicka trwa
czwartek, 07 marca 2024 12:04

Zagłębiu Sosnowiec udało się doprowadzić do remisu w rywalizacji play-off. Po emocjonującym spotkaniu na Stadionie Zimowym górą okazali się sosnowiczanie, którzy pokonali GKS Katowice po dogrywce 4:3.

Pierwszy gol padł na początku drugiej tercji, kiedy Mateusz Bepierszcz trącił z powietrza krążek zagrany na bramkę przez Aleksi Varttinena czym zmylił interweniującego Patrika Spěšnego. Do wyrównania doprowadził Witalij Andrejkiw, który uderzył pod poprzeczkę gumę odbitą przez Johna Murraya po strzale Nikity Bucenko. Sędziowie po analizie wideo upewnili się, że gol został zdobyty prawidłowo. Trzecia tercja przyniosła najwięcej emocji i bramek. Rozpoczął Shigeki Hitosato, który pomknął samotnie lewą stroną niemal przez całe lodowisko i strzałem z ostrego kąta w górny róg bramki dał ponowne prowadzenie swojej drużynie. Następnie Kacper Maciaś strzałem z przestrzeni międzybulikowej znalazł miejsce między parkanami Spěšnego i GKS prowadził dwoma bramkami. Jeszcze w tej samej minucie gry padł kontaktowy gol dla Zagłębia. Podczas gry w przewadze Patryk Krężołek dopadł do odbitego krążka i silnie przymierzył w samo okienko katowickiej bramki. Dwie minuty później remis Zagłębiu dał Damian Tyczyński który strzelił przy słupku nie dając szans Murrayowi. Do końca regulaminowego czasu wynik nie uległ już zmianie. W dogrywce rozgrywanej 3 na 3 zwycięski gol dla miejscowych padł w ósmej minucie. Murray zdołał obronić strzał Andrejkiwa, ale przy dobitce Romana Szturca z backhandu był już bezradny.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Katowicach 9 marca o godzinie 17:00.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 4:3 pd. (0:0, 1:1, 2:2, 1:0 d.)

0:1 – Mateusz Bepierszcz – Aleksi Varttinen, Noah Delmas (20:20),

1:1 – Witalij Andrejkiw – Nikita Bucenko, Patryk Krężołek (32:37),

1:2 – Shigeki Hitosato - Aleksi Varttinen, Joona Monto (46:53),

1:3 – Kacper Maciaś – Grzegorz Pasiut, Mateusz Bepierszcz (52:19),

2:3 – Patryk Krężołek – Dominik Nahunko, Damian Tyczyński (52:47, 5/4),

3:3 – Damian Tyczyński – Roman Szturc, Patryk Krężołek (54:46),

4:3 – Roman Szturc – Witalij Andrejkiw, Patryk Krężołek (67:14).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Michał Baca (główni); Andrzej Nenko, Michał Żak (liniowi)

Minuty karne: 10-6

Strzały: 37-49