Ważna wygrana Zagłębia
niedziela, 03 marca 2024 11:17

W drugim meczu play-off Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS Katowice 4:1 wyrównując stan rywalizacji ćwierćfinałowej.

Goście w drugiej minucie gry objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Kozłowskiego, który uderzył silnie z niebieskiej zaskakując Johna Murraya. Zagłębie podbudowane szybko zdobytą bramką starało się atakować lecz brakowało skuteczności bądź dobrze w bramce spisywał się Murray. Bramkarz katowiczan w jedenastej minucie idealnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Fraszkę i idealnie dograł do niego krążek a ten będąc w sytuacji 1 na 1 z Patrikiem Spěšným nie pomylił się doprowadzając do wyrównania. W ostatniej minucie pierwszej odsłony Riley Lindgren ruszył z kontrą z własnej tercji i strzałem obok bramkarza ponownie wyprowadził sosnowiczan na prowadzenie. W drugiej części gry dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Valtteri Niemi. Najpierw fiński napastnik otrzymał dokładne podanie na niebieską od Patryka Krężołka i będąc w sytuacji sam na sam z backhandu pokonał Murraya. Następnie wskutek błędu przy wyprowadzaniu akcji przez katowiczan krążek w tercji obronnej gospodarzy przejął Krężołek i dograł do zupełnie niepilnowanego Niemiego a ten strzałem z bulika podwyższył prowadzenie. W międzyczasie padł jeszcze gol Dominika Nahunki lecz arbitrzy dopatrzyli się wcześniejszego poruszenia bramki przez bramkarza i trafienia sosnowieckiego napastnika nie uznali. W trzeciej tercji Zagłębie grało dobrze w destrukcji dzięki czemu GKS nie zdołał już zdobyć żadnej bramki. Warto też podkreślić dobrą dyspozycję Spěšnego, który przy 46 strzałach przeciwnika skapitulował tylko raz.

Teraz rywalizacja przenosi się do Sosnowca. Dwa kolejne spotkania zostaną rozegrane 5 i 6 marca na Stadionie Zimowym.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

0:1 – Tomasz Kozłowski – Valtteri Niemi (01:22),

1:1 – Bartosz Fraszko – John Murray (10:52. 4/5),

1:2 – Riley Lindgren (19:35),

1:3 – Valtteri Niemi – Patryk Krężołek, Michał Naróg (30:27),

1:4 – Valtteri Niemi - Patryk Krężołek (36:15).

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Patryk Pyrskała (główni), Michał Gerne, Igor Dzięciołowski (liniowi)

Minuty karne: 10-6

Strzały: 46-37