Pierwsze starcie dla Gieksy
sobota, 02 marca 2024 20:18

Zagłębie rozpoczęło batalię ćwierćfinałową z katowickim GKS. W pierwszym meczu w Satelicie zwycięstwo odnieśli gospodarze.

Wynik spotkania dość szybko otworzył Hampus Olsson, bowiem w drugiej minucie gry wykończył dwójkowy kontratak. Na 2:0 podwyższył Joona Monto, który przejął krążek przed sosnowiecką bramką i strzałem z "backhandu" pokonał Patrika Spěšnego. Trzy minuty później ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę kierując z bliska do siatki krążek którego nie zdołał zamrozić Spěšný. W 16 minucie było już 4:0 dla miejscowych. Podczas gry w przewadze Grzegorz Pasiut nagrał gumę do Sama Marklunda na tyle szczęśliwie, że ta odbiła się od kija powyżej łopatki i wpadła do siatki zaskakując Spěšnego. W drugiej odsłonie pierwsze trafienie dla Zagłębia zaliczył Roman Szturc, który precyzyjnie przymierzył z bulika przy słupku bramki Johna Murraya. Potem swoje szanse mieli kolejno Michał Naróg oraz Niklas Salo lecz zabrakło precyzji w wykończeniu tych akcji. W 30 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Ben Sokay otrzymał dokładne podanie przed bramkę od Olssona i nie zmarnował sytuacji pewnie pokonując sosnowieckiego bramkarza. W końcówce szansę miał jeszcze Szturc lecz strzelił obok bramki. W trzeciej tercji oba zespoły miały swoje szanse, lecz padła tylko jedna bramka. Jej zdobywcą był Salo po którego strzale krążek odbił się jeszcze od kija katowickiego defensora myląc Murraya.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)

1:0 Hampus Olsson - Ben Sokay, Sam Marklund (01:24)

2:0 Joona Monto (06:38)

3:0 Joona Monto - Olli Iisakka (09:52)

4:0 Sam Marklund - Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (15:39, 5/4)

4:1 Roman Szturc (22:28, 5/4)

5:1 Ben Sokay - Hampus Olsson (29:56)

5:2 Niklas Salo - Riley Lindgren (46:18, 5/4)

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło (główni), Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi)

Minuty karne: 37-42

Strzały: 47-35