Przedsmak play-off?
poniedziałek, 26 lutego 2024 13:54

W wyjazdowym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec uległo drużynie GKS-u Katowice 2:4. Wielce prawdopodobne jest to, że to właśnie z tym zespołem sosnowiczanie rozpoczną walkę w ćwierćfinałach play-off.

Po pierwszej bezbramkowej odsłonie w drugiej wynik spotkania otworzył Sam Marklund, który otrzymał dokładne podanie od Benjamina Sokaya i niepilnowany przez obrońców pokonał Mikołaja Szczepkowskiego. W 33 minucie podczas gry w przewadze na samotny rajd przez całe lodowisko zdecydował się Michał Naróg, który minął przeciwników i strzałem między parkanami Johna Murraya doprowadził do remisu. Pod koniec drugiej tercji gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Miro Lehtimäkiego, który z bliska na raty pokonał sosnowieckiego bramkarza. W 42 minucie Santeri Koponen uderzył na bramkę a krążek do siatki przekierował dobrze ustawiony przed Szczepkowskim Joona Monto. Niecałe dwie minuty później swoją drugą bramkę zdobył Marklund strzałem nad parkanem bramkarza (gol zdobyty w przewadze). W 54 minucie rozmiary porażki zmniejszył Patryk Krężołek pakując z bliska krążek pod poprzeczkę.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

1:0 – Sam Marklund – Benjamin Sokay, Hampus Olsson (22:28),

1:1 – Michał Naróg – Valtteri Niemi (32:57, 5/4),

2:1 – Miro Lehtimäki – Olli Iisakka, Santeri Koponen (36:41),

3:1 – Joona Monto – Santeri Koponen (41:42),

4:1 – Sam Marklund – Shigeki Hitosato, Grzegorz Pasiut (43:39, 5/4),

4:2 – Patryk Krężołek - Vlastimil Dostalek, Marek Charvat (53:02, 5/4).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Michał Baca (główni); Michał Kłosiński, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Minuty karne: 14-12

Strzały: 36-36

Widzów: 1350

GKS: Murray – Delmas, Varttinen; Marklund, Pasiut, Fraszko – Maciaś, Koponen; Iisakka, Monto, Olsson – Wanacki, Cook; Lehtimäki, Bepierszcz, Hitosato – Lebek; Sokay, Smal, Michalski.

Zagłębie: Szczepkowski – Charvát, Naróg; Karasiński, Tyczyński, Krężołek – Kotlorz, Kozłowski; Salo, Valtola, Niemi – Andrejkiw, Krawczyk; Dostálek, Nahunko, Lindgren – Menc, Włodara; Bernacki, Bucenko, Sikora.