Wygrana z outsiderem
sobota, 24 lutego 2024 20:24

Zagłębie Sosnowiec odniosło okazałe zwycięstwo nad zdziesiątkowaną kadrowo drużyną STS-u Sanok 8:0.

Gospodarze już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Rileya Lindgrena, który dobił do bramki krążek odbity od bandy za bramką gości. Drugi gol dla Zagłębia był dziełem Tomasza Kozłowskiego, który po wygranym buliku przez Damiana Tyczyńskiego huknął ze środka nie dając szans Filipowi Świderskiemu. Warto dodać, że gol ten zdobyty został podczas gry w osłabieniu sosnowieckiej drużyny. W drugiej tercji również padły dwa gole dla miejscowych. Najpierw Niklas Salo otrzymał dobre podanie przed bramkę i szybkim strzałem umieścił krążek w siatce. Osiem sekund przed końcem drugiej odsłony po raz drugi w tym meczu trafił Lindgren posyłając gumę obok interweniującego bramkarza. W trzeciej części gry Zagłębie strzeliło 4 gole. W 45 minucie podczas gry w przewadze pod poprzeczkę przymierzył Lindgren kompletując tym samym hat-tricka. W tej samej minucie gry Marek Charvát uderzył na tyle mocno, że Świderski nie zdołał zatrzymać między parkanami krążka i ten wpadł do bramki (gol zdobyty w podwójnej przewadze). W 53 minucie prawą stroną przedarł się Olli Valtola i będąc sam na sam z bramkarzem nie pomylił się zdobywając siódmego gola dla Zagłębia. Wynik ustalił Dominik Nahunko, który otrzymał dokładne podanie od Lindgrena i będąc przed bramką trafił w jej odsłoniętą część.

Zagłębie Sosnowiec – STS Sanok 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

1:0 – Riley Lindgren – Dominik Nahunko, Vlastimil Dostálek (2:03),

2:0 – Tomasz Kozłowski – Damian Tyczyński (16:37, 4/5),

3:0 – Niklas Salo – Valtteri Niemi, Olli Valtola (26:06),

4:0 – Riley Lindgren – Olli Valtola, Vlastimil Dostálek (39:52),

5:0 – Riley Lindgren – Olli Valtola, Valtteri Niemi (44:27, 5/4),

6:0 – Marek Charvát – Vlastimil Dostálek, Damian Tyczyński (44:44, 5/3).

7:0 – Olli Valtola – Valtteri Niemi (52:02),

8:0 – Dominik Nahunko – Riley Lindgren (53:02).

Sędziowali: Rafał Noworyta, Mateusz Bucki (główni), Artur Hyliński, Dariusz Pobożniak (liniowi)

Minuty karne: 4-12

Strzały: 51-18

Widzów: ok. 1500

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Naróg; Karasiński, Tyczyński, Krężołek – Kotlorz, Kozłowski; Salo, Valtola, Niemi – Andrejkiw, Krawczyk; Dostálek, Nahunko, Lindgren – Menc, Włodara; Bernacki, Bucenko, Sikora.

STS: Świderski – Florczak, Miccoli; Ginda, Sienkiewicz, Filipek – Musioł, Koczera; Bukowski, Rybnikár, Fus – Niemczyk; Radwański, Mazur.