Pewne zwycięstwo z Podhalem
czwartek, 15 lutego 2024 08:36

W meczu 40 kolejki ligowych rozgrywek Zagłębie Sosnowiec wygrało z Podhalem Nowy Targ 5:2. O końcowym wyniku zadecydował początek trzeciej tercji, kiedy sosnowiczanie w przeciągu 82 sekund strzelili trzy gole.

Na początku spotkania aktywniejsi byli goście, którzy próbowali kilka razy znaleźć sposób na Patrika Spěšnego. Zagłębie z kolei próbowało gry z kontry, jednak brakowało dokładności w wykończeniu akcji. W 13 minucie wynik spotkania otworzył Filip Wielkiewicz, który podczas gry w przewadze sprytnie przekierował krążek pod poprzeczkę po strzale Patryka Wronki. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bowiem niecałą minutę później Witalij Andrejkiw wyrównał. Sosnowiecki defensor otrzymał świetne podanie i przymierzył na bramkę Alexa Horawskiego. Krążek po odbiciu się od słupka wpadł do siatki. W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, choć obie drużyny miały kilka okazji na zmianę wyniku. W 38 minucie podczas gry w osłabieniu Dominik Nahunko wykorzystał błąd Horawskiego gdy ten wyjechał z bramki i strzałem po lodzie dał prowadzenie Zagłębiu. Na początku trzeciej tercji gospodarze wyprowadzili trzy ciosy które w zasadzie ustawiły mecz. Rozpoczął Riley Lindgren strzelając po poprzeczkę. Chwilę później Vlastimil Dostálek lobem przekierował krążek do bramki przyjezdnych. Po tym golu w bramce Podhala nastąpiła zmiana bramkarza. Wchodzący za Horawskiego Paweł Bizub zdołał utrzymać czyste konto jedynie przez 53 sekundy, kiedy został pokonany przez Olliego Valtolę strzałem w okienko. W końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszył Filip Pangiełow-Jułdaszew z bliska pokonując Spěšnego.

Zagłębie Sosnowiec – Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

0:1 – Filip Wielkiewicz – Patryk Wronka, Filip Pangiełow-Jułdaszew (12:54, 5/4),

1:1 – Witalij Andrejkiw – Damian Tyczyński, Michał Naróg (13:47),

2:1 – Dominik Nahunko – Michał Kotlorz (37:50, 4/5),

3:1 – Riley Lindgren – Tomasz Kozłowski, Witalij Andrejkiw (42:34, 4/4),

4:1 – Vlastimil Dostálek – Damian Tyczyński, Marek Charvat (43:02, 5/4),

5:1 – Olli Valtola – Niklas Salo, Valtteri Niemi (43:56),

5:2 – Filip Pangiełow-Jułdaszew – Patryk Wronka, Filip Wielkiewicz (58:01).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Mateusz Bucki (główni), Michał Gerne, Michał Kłosiński (liniowi)

Minuty karne: 10-10

Strzały: 36-30

Widzów: 1000

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Saur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Kotlorz, Naróg; Salo, Valtola, Niemi – Andrejkiw, Krawczyk; Dostálek, Nahunko, Lindgren – Karasiński, Włodara; Bernacki, Bucenko, Kozłowski.

Podhale: Horawski (od 43:03 Bizub) – Pangiełow-Jułdaszew, Tomasik; Kapica, Wronka, Szczechura – Załamaj, Kudzin; Neupauer, Cichy, Wielkiewicz – Horzelski, Kiss; Kamiński, Lorraine, Worwa – Słowakiewicz, Bochnak; Szczerba, Saroka, Jarczyk.