Tragiczna trzecia tercja
poniedziałek, 29 stycznia 2024 18:11

Zagłębie Sosnowiec tylko przez dwie tercje "trzymało" wynik w meczu z JKH Jastrzębie. W ostatniej odsłonie goście zdołali strzelić cztery gole nie tracąc żadnego.

Przed rozpoczęciem spotkania uczczono minutą ciszy jedną z legend sosnowieckiego hokeja. W wieku 68 lat zmarł Henryk Pytel.

Pierwszego gola zdobyli przyjezdni. Jakub Ižacký pomknął lewą stroną i uderzył tuż obok lewego słupka bramki Patrika Spěšnego. Zagłębie odpowiedziało golem w przewadze Rileya Lindgrena, który idealnie przymierzył pod poprzeczkę. Na początku drugiej tercji swoją szansę miał Patryk Krężołek, który przejął krążek w tercji przeciwnika, jednak będąc sam na sam z Jakubem Lackovičem nie trafił czysto w krążek. Drugi gol dla gości padł podczas gry w przewadze a jego autorem był Patryk Wajda. W 35 minucie ponownie był remis. Niklas Salo otrzymał idealne podanie od Jakuba Šaura i będąc w sytuacji jeden na jeden nie pomylił się uderzając w okienko bramki. 37 sekund później Zagłębie znowu przegrywało, bowiem szybką akcję jastrzębian wykończył golem od słupka Rastislav Špirko. Po tej bramce trener Piotr Sarnik zdecydował się na zmianę bramkarza. W trzeciej tercji skuteczność pokazali hokeiści JKH. Napierw zza bramki Mikołaja Szczepkowskiego pokonał Radosław Nalewajka. Później gola w osłabieniu zdobył Maciej Urbanowicz. Niecałe dwie minuty potem Tuukka Rajamäki podczas gry w przewadze zdobył szóstego gola pokonując spóźnionego z interwecją Szczepkowskiego. Wynik ustalił Urbanowicz przekierowując backhandem strzał z linii niebieskiej.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

0:1 Jakub Ižacký- – Emil Bagin – Olli-Petteri Viinikainen (09:03)

1:1 Riley Lindgren – Valtteri Niemi – Tomasz Kozłowski (13:19, 5/4)

1:2 Patryk Wajda – Jakub Ižacký (22:03, 5/4)

2:2 Niklas Salo – Jakub Šaur (34:23)

2:3 Rastislav Špirko – Jakub Ižacký, Dominik Paś (35:00)

2:4 Radosław Nalewajka – Jakub Martiška (45:37)

2:5 Maciej Urbanowicz (47:55, 4/5)

2:6 Tuukka Rajamäki – Emil Bagin (49:46, 5/4)

2:7 Maciej Urbanowicz – Patryk Wajda, Dominik Jarosz (56:10)

Sędziowali: Paweł Pomorzewski, Paweł Kosidło (główni); Michał Gerne, Igor Dzięciołowski (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 39-36

Widzów: 1600

Zagłębie: Spěšný (od 35:00 Szczepkowski) – Krawczyk (2), Šaur, Szturc, Tyczyński, Krężołek – Charvát, Andrejkiw (2), Salo, Valtola (2), Niemi – Kotlorz (2), Naróg, Karasiński, Nahunko, Lindgren – Sikora, Włodara, Bernacki, Bucenko, Kozłowski.

JKH GKS: Lackovič – Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz (2), Rajamäki – Viinikainen (2), Bagin, Kolusz, Paś, Špirko (2) – Hamilton, Martiška, Ižacký, Arrak, Ford – Kamienieu (2), R. Nalewajka, Pelaczyk, Kiełbicki, Zając.