Bez punktów w Tychach
środa, 24 stycznia 2024 19:05

Tyski GKS okazał się lepszy od sosnowieckiego Zagłębia zwyciężając na własnym lodzie 3:1.

W pierwszej tercji gole nie padły choć trzeba nadmienić że bramkarz Zagłębia Mikołaj Szczepkowski miał naprawdę sporo pracy. Wynik spotkania w 26 minucie otworzył Szymon Marzec ładnym uderzeniem pokonując Szczepkowskiego. Wyrównanie padło niespełna 3 minuty później. Valtteri Niemi otrzymał idealne podanie z tercji od Oskara Krawczyka i będąc w sytuacji sam na sam nie pomylił się przymierzając w prawą część bramki Kamila Lewartowskiego. W 33 minucie Zagłębie grając w podwójnej przewadze wyszło na prowadzenie po golu Patryka Krężołka. Jednak sędziowie po naradzie gola anulowali i nałożyli karę na Zagłębie za wybicie kija rywalowi. W ramach protestu sosnowieccy hokeiści zeszli z tafli na niemal 5 minut. Po powrocie na lód na drużynę Zagłębia została nałożona dwuminutowa kara za odmowę rozpoczęcia gry. Chwilę po wznowieniu gry przed szansą stanął Krężołek, jednak nie zdołał umieścić przejętego krążka w bramce przeciwnika. W trzeciej tercji tyszanie zdobyli dwa gole. Najpierw przy sygnalizowanej karze dla Zagłębia mając jednego zawodnika więcej na lodzie w zamieszaniu pod sosnowiecką bramką z bliska do siatki trafił Mateusz Ubowski. Potem Pawło Padakin dopadł do krążka za bramką Szczepkowskiego i akcją zza bramki na raty pokonał sosnowieckiego bramkarza. W końcówce Zagłębie próbowało grać bez bramkarza lecz nie przyniosło to skutku.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

1:0 – Szymon Marzec – Mateusz Ubowski, Christian Mroczkowski (25:35),

1:1 – Valtteri Niemi – Oskar Krawczyk, Damian Tyczyński (28:23),

2:1 – Mateusz Ubowski – Illa Korenczuk (52:00),

3:1 – Pawło Padakin – Oskar Jaśkiewicz (54:38).

Sędziowali: Marcin Polak, Paweł Breske (główni); Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Minuty karne: 8-6

Strzały: 33-26

Widzów: 1200

GKS: Lewartowski – Jaśkiewicz, Kaskinen; Padakin, Komorski, Jeziorski – Jaroměřský, Ciura; Mroczkowski, Ubowski, Korenczuk – Bryk, Bizacki; Gościński, Turkin, Bukowski – Pociecha, Sobecki; Krzyżek, Kucharski, Marzec.

Zagłębie: Szczepkowski – Krawczyk, Saur; Szturc, Valtola, Krężołek – Charvat, Andrejkiw; Lindgren, Tyczyński, Niemi – Naróg, Kotlorz; Nahunko, Bucenko, Salo – Sikora, Włodara; Bernacki, Kozłowski, Karasiński.