banner
logo2
 
GKS Katowice wygrywa w Sosnowcu
poniedziałek, 22 stycznia 2024 20:28

Nie było niespodzianki w meczu Zagłębia z GKS Katowice. Mimo ambitnej walki sosnowiczan to lider hokejowej tabeli zainkasował trzy punkty.

Po raz piąty w tym sezonie komplet publiczności zawitał na Stadion Zimowy by oglądać starcie Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice. Lider rozgrywek rozpoczął z impetem po 7 sekundach trafiając w słupek bramki Patrika Spěšnego. Chwilę później samotnym rajdem spod bandy popisał się Ben Sokay umieszczając krążek pod poprzeczką. Zagłębie próbowało zdobyć bramkę wyrównującą, lecz akcjom brakowało wykończenia. Najbliżej gola był Damian Tyczyński, jednak jego strzał odbił się od słupka katowickiej bramki. W 18 minucie Kacper Maciaś uderzył wydawałoby się niegroźnie na sosnowiecką bramkę. Jego strzał odbił Spěšný ale tak niefortunnie że prosto na kij Bena Sokaya, który dobił krążek w zasadzie do pustej bramki. W drugiej odsłonie Zagłębie starało się być bardziej aktywne. Przyniosło to skutek w 32 minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Arkadiusz Karasiński. Chwilę później doskonałą okazję do wyrównania zmarnował Valtteri Niemi, który mając pustą bramkę po akcji Olliego Valtoli spudłował. W trzeciej tercji GKS podwyższył prowadzenie. Noah Delmas zdecydował się na strzał z niebieskiej czym zaskoczył zasłoniętego Spěšnego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć oba zespoły miały swoje szanse.


Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

0:1 – Ben Sokay – Hampus Olsson (02:19),

0:2 – Ben Sokay – Kacper Maciaś, Ryan Cook (17:05),

1:2 – Arkadiusz Karasiński - Tomasz Kozłowski, Witalij Andrejkiw (31:16),

1:3 – Noah Delmas – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (49:01),


Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Michał Baca (główni); Michał Żak, Michał Kret (liniowi).

Minuty karne: 20-14.

Strzały: 19-35.

Widzów: 2550.


Zagłębie: Spěšný – Krawczyk, Saur; Szturc, Valtola, Krężołek – Charvat, Andrejkiw; Lindgren, Bucenko, Niemi – Naróg, Kotlorz; Nahunko, Tyczyński, Salo – Sikora, Bernacki, Kozłowski, Karasiński.


 

GKS: Murray – Delmas, Maciaś; Marklund, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen; Iisakka, Monto, Olsson – Wanacki, Cook; Lehtimaki, Sokay, Hitosato – CHodor, Lebek; Bepierszcz, Smal, Michalski.