Przegrana w Sanoku
środa, 10 stycznia 2024 14:18

Wyjazdowe spotkanie sosnowieckich hokeistów do Sanoka zakończyło się porażką 1:3.

W pierwszej odsłonie Zagłębie zdobyło jednego gola. Krążek po strzale Patryka Krężołka odbił się od Marka Charváta i wtoczył się za linię sanockiej bramki. W drugiej tercji sanoczanie pewnie wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze. Strzałem pod poprzeczkę popisał się Lauri Huhdanpää wyrównując stan spotkania. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 54 minucie gry, kiedy na samotny rajd zdecydował się Karol Biłas i celnie przymierzył tuż obok Mikołaja Szczepkowskiego. W końcówce Zagłębie zagrało bez bramkarza lecz nie zdało się to na wiele, bowiem przejęty krążek w pustej bramce umieścił Krzysztof Bukowski.

STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

0:1 – Marek Charvát – Patryk Krężołek (10:54),

1:1 – Lauri Huhdanpää – Alexis Binner, Marek Strzyżowski (28:18, 5/3),

2:1 – Karol Biłas – Marek Strzyżowski (53:28),

3:1 – Krzysztof Bukowski – Lauri Huhdanpää, Christian Lindberg (59:34 do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni); Michał Żak, Michał Kret (liniowi)

Minuty karne: 4-12 (w tym dwie min. techn)

Strzały: 22-15

Widzów: ok. 1000

STS: Salama – Binner, Lindberg; Huhdanpää, Ceder, Bukowski – MacEachern, Musioł; Filipek, Strzyżowski – Florczak, Biłas; Miccoli, Dulęba, Fus – Ginda, Najsarek, Sienkiewicz.

Zagłębie: Szczepkowski – Krawczyk, Šaur; Szturc, Valtola, Krężołek – Charvát, Andrejkiw; Lindgren, Tyczyński, Nahunko – Naróg, Kotlorz; Sikora, Bucenko, Karasiński – Kozłowski, Menc.