banner
logo2
 
Rollercoaster emocji na Zimowym
poniedziałek, 20 listopada 2023 10:18

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowali swoim kibicom hokeiści Zagłębia Sosnowiec w meczu z Cracovią. W pewnym momencie przegrywali już dwiema bramkami ale ostatecznie wygrali spotkanie i zgarnęli pełną pulę punktową. 

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, gdyż już w drugiej minucie gry Niklas Salo strzałem blisko słupka pokonał Filipa Krasanovskyego. Cracovia odpowiedziała golem z szóstej minuty, kiedy na samotny rajd zdecydował się Mateusz Bezwiński. Krążek po jego strzale najpierw odbił się od słupka sosnowieckiej bramki a potem od nogi Patrika Spěšnego wylądował w bramce. W drugiej odsłonie Zagłębie ponownie objęło prowadzenie za sprawą Olliego Valtoli, który niepilnowany przez obrońców strzałem z bulika trafił w środek bramki. Potem pokaz skuteczności podczas gier w przewadze pokazała Cracovia, która trzykrotnie wykorzystała taki okres. Jeszcze w drugiej tercji trafili kolejno Jakub Žůrek i Johan Lundgren a na początku trzeciej Martin Látal. Dwubramkowe prowadzenie uśpiło nieco czujność gości, bowiem podczas kolejnej gry w przewadze stracili gola. Olli Valtola zdecydował się na indywidualną akcję po której padła bramka kontaktowa. W 48 minucie sosnowiczanie wyrównali. Michał Kotlorz objechał krakowską bramkę i podał do będącego na czystej pozycji Patryka Krężołka a ten w zasadzie dopełnił formalności kierując gumę do siatki. Zwycięski gol dla Zagłębia padł w 56 minucie, kiedy gola w przewadze 4 na 3 zdobył Roman Szturc.


Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

1:0 – Niklas Salo – Damian Tyczyński (01:10),

1:1 – Mateusz Bezwiński – Krystian Mocarski (05:35),

2:1 – Olli Valtola – Patryk Krężołek, Witalij Andrejkiw (25:13),

2:2 – Jakub Žůrek – Alexander Younan, Martin Kasperlik (33:18, 5/4),

2:3 – Johan Lundgren – Radosław Sawicki, Daniel Krenželok (37:12, 5/4),

2:4 – Martin Látal – Johan Lundgren, Adam Raška (40:26, 5/4),

3:4 – Olli Valtola – Marek Charvat, Tomasz Kozłowski (41:31, 4/5),

4:4 – Patryk Krężołek – Michał Kotlorz, Roman Szturc (47:35),

5:4 – Roman Szturc – Patryk Krężołek, Jakub Šaur (55:52, 4/3).


Sędziowali: Michał Baca, Rafał Noworyta (główni); Wiktor Zień, Artur Hyliński (liniowi)

Minuty karne: 14-8

Strzały: 36-41

Widzów: 2200


Zagłębie: Spesny – Stadel, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek – Charvat, Andrejkiw, Salo, Tyczyński, Nahunko – Naróg, Kotlorz, Lindgren, Bucenko, Bernacki - Krawczyk, Karasiński, Kozłowski, Menc.


 

Cracovia: Krasanovsky - Bieniek, Żurek, Latal, Raska, Sawicki – Younan, Kunst, Lundgren, Bezwiński, Vildumetz – Jaracz, Krenżelok, Kasperlik, Dziurdzia, Kapica – Motloch, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.