Przegrana w Oświęcimiu
sobota, 18 listopada 2023 19:37

W piątkowy wieczór Unia Oświęcim podejmowała u siebie zespół Zagłębia Sosnowiec. Aktualny wicelider tabeli wygrał to spotkanie 4:2.

Od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataku co chwilę sprawdzając umiejętności bramkarskie Patrika Spěšnego. Sosnowiczanie przetrwali ten napór, a w 14 minucie objęli prowadzenie. Niklas Salo z bliskiej odległości pokonał Linusa Lundina. Zagłębiu nie udało się utrzymać prowadzenia do końca tercji, gdyż w ostatniej minucie podczas gry w osłabieniu Erik Ahopelto dokładnie przymierzył nad łapaczką Spěšnego doprowadzając do wyrównania. W drugiej odsłonie padły dwa gole dla Unii - oba zdobyte w przewadze. Najpierw Ville Heikkinen strzałem między parkanami pokonał Spěšnego, a potem Andrij Denyskin strzałem sprzed bulika "przestrzelił" sosnowieckiego bramkarza. Trzecia tercja na remis. Czwarte trafienie dla miejscowych zanotował Daniel Olsson Trkulja dobijając krążek, którego nie zdołał zamrozić Spěšný po strzale Marka Kaleinikovasa. Zagłębie odpowiedziało golem Romana Szturca, którego przed bramką nie zdołali upilnować oświęcimscy obrońcy.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

0:1 – Niklas Salo – Dominik Nahunko, Damian Tyczyński (13:31),

1:1 – Erik Ahopelto – Henry Karjalainen (19:03, 4/5),

2:1 – Ville Heikkinen – Erik Ahopelto (27:21, 5/4),

3:1 – Andrij Denyskin – Carl Ackered, Daniel Olsson Trkulja (38:11, 5/4),

4:1 – Daniel Olsson Trkulja – Mark Kaleinikovas, Roman Diukow (44:29),

4:2 – Roman Szturc – Olli Valtola, Patryk Krężołek (54:34).

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Patryk Pyrskała (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 4-12.

Strzały: 27-33.

Widzów: 1150

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Jākobsons; Sadłocha, Dziubiński, Kowalówka – Noworyta, Prokopiak; Prusak, Krzemień, Wanat.

Zagłębie: Spěšný – Stadel, Šaur; Szturc, Valtola, Krężołek – Charvát, Andrejkiw; Salo, Tyczyński, Nahunko – Naróg, Kotlorz; Lindgren, Bucenko, Bernacki – Krawczyk, Włodara; Karasiński, Kozłowski, Menc