Zagłębie wypunktowane przez lidera
sobota, 04 listopada 2023 17:39

Zagłębiu Sosnowiec nie udało się przerwać zwycięskiej passy GKS-u Katowice. Rozpędzony lider ligi pewnie wygrał 5:1.

Po raz trzeci w tym sezonie komplet publiczności pojawił się na Stadionie Zimowym licząc na dobry wynik z niepokonanym jeszcze w tym sezonie GKS-em Katowice. Niestety niewykorzystane sytuacje bramkowe, błędy w obronie oraz niesamowita skuteczność gości spowodowały, że Zagłębie zjeżdżało z lodu pokonane. Hat-trickiem popisał się Hampus Olsson, który pierwszą bramkę zdobył po samotnym rajdzie, a dwie pozostałe pokonując Patrika Spěšnego będąc zupełnie niepilnowanym przez żadnego z graczy gospodarzy. Trzecia bramka dla Katowic to swojego rodzaju deja-vu z innych spotkań, kiedy to Zagłębie traci gola po odbiciu krążka od tylnej bandy. Sosnowiczanie mieli swoje szanse (m.in. dwie sytuacje Niklasa Salo jeden na jeden z bramkarzem oraz strzał z backhandu Ryleya Lindgrena do niemal pustej bramki) ale jak zostało już wspomniane szwankowała skuteczność. Jedyne trafienie dla miejscowych zaliczył Olli Valtola dobijając krążek do bramki po strzale Lindgrena. Trener Piotr Sarnik do końca wierzył w drużynę, bowiem na ponad trzy minuty do końca przy stanie 1:4 postanowił ściągnąć bramkarza. Manewr ten nie powiódł się a gola strzałem do pustej bramki zdobył Joona Monto.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

0:1 – Hampus Olsson – Sam Marklund (11:53),

0:2 – Hampus Olsson – Sam Marklund (14:13),

1:2 – Olli Valtola – Ryley Lindgren (18:52),

1:3 – Shigeki Hitosato – Joona Monto, Maciej Kruczek (28:11),

1:4 – Hampus Olsson – Benjamin Sokay, Sam Marklund (42:21).

1:5 – Joona Monto (56:56, do pustej bramki).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło (główni) – Michał Żak, Michał Gerne (liniowi)

Minuty karne: 8-0

Strzały: 33-40

Widzów: 2500

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Naróg; Salo, Valtola, Lindgren – Andrejkiw, Kotlorz; Nahunko, Bucenko, Karasiński – Krawczyk; Bernacki, Kozłowski.

GKS: Murray – Delmas, Kruczek; Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen; Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki; Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Lebek; Kowalczuk, Smal, Michalski.