Pograli z "Góralami"
poniedziałek, 30 października 2023 19:09

Podhale Nowy Targ wygrało z Zagłębiem 5:3. Mimo walki sosnowiczan do końcowych sekund to gospodarze zgarnęli pełną pulę punktową.

Pierwszy gol padł w 7 minucie gry, kiedy debiutującego w bramce Zagłębia Logana Flodella pokonał Alexander Szczechura wykańczając dwójkową akcję gospodarzy. Do wyrównania w drugiej tercji doprowadził Nikita Bucenko, który skierował odbity od łyżwy obrońcy krążek pod interweniującym Kevinem Lindskougiem do bramki. W 33 minucie Podhale ponownie objęło prowadzenie. Łukasz Kamiński oddał wydawać by się mogło niegroźny strzał na bramkę Zagłębia. Flodell nie zdołał go zatrzymać i krążek powoli wtoczył się za linię bramkową. Sędzia poprosił o analizę wideo w celu upewnienia się i gol został uznany. Do remisu doprowadził Dominik Nahunko, który podczas gry w przewadze huknął z klepki pod parkanami Lindskouga. Wynik szybko uległ zmianie, gdyż 42 sekundy później Dmitrij Załamaj strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Flodellowi. W trzeciej odsłonie Podhale podwyższyło prowadzenie. Bartłomiej Neupauer dobił krążek odbity po strzale Patryka Wronki od tylnej bandy i miejscowi prowadzili dwoma bramkami. Po koniec trener Piotr Sarnik zdecydował się na wycofanie bramkarza i to przyniosło skutek, bowiem Nahunko zdobył kontaktowego gola. Do wyrównania jednak nie doszło, gdyż po strzale Filipa Wielkiewicza niemal przez całą taflę krążek wpadł do pustej sosnowieckiej bramki.

Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

4:3 – Dominik Nahunko – Michał Kotlorz, Roman Szturc (57:18, 6/5),

5:3 – Filip Wielkiewicz – Marcin Horzelski (59:53, do pustej bramki)

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 29-32

Widzów: 1300

Podhale: Lindskoug – Pangiełow-Jułdaszew, Tomasik; Worwa, Neupauer, Wronka – Kiss, Horzelski; Szczechura, Cichy, Themár – Kudzin, Załamaj; Paranica, Lorraine, Wielkiewicz – Słowakiewicz, Kamiński, Saroka.

Zagłębie: Flodell – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Andrejkiw; Salo, Valtola, Lindgren – Naróg, Kotlorz; Nahunko, Bucenko, Karasiński – Krawczyk; Bernacki, Kozłowski, Menc.