logo2

Wygrana do zera
poniedziałek, 23 października 2023 10:45

Po efektownym zwycięstwie w Sanoku Zagłębie na własnym lodowisku pokonało drużynę KH Toruń 4:0. Jednym z bohaterów spotkania był niewątpliwie Patrik Spěšný, który zachował czyste konto przy 41 strzałach przeciwnika na bramkę.

Gospodarze już od drugiej minuty mogli prowadzić, jednak krążek po strzale Rileya Lindgrena odbił się od słupka. Chwilę później Roman Szturc przejął krążek w środkowej części tafli i podał do Damiana Tyczyńskiego a ten strzałem między parkanami pokonał Markusa Ekholm-Rosena. W końcówce pierwszej tercji torunianie przyspieszyli i zaczęli częściej uderzać na bramkę Zagłębia, lecz świetnie bronił Patrik Spěšný. Na początku drugiej odsłony ponownie słupek uratował przyjezdnych od straty gola (strzelającym Patryk Krężołek). Jedyne trafienie w tej części gry zaliczył Riley Stadel, który wykorzystał małe zamieszanie pod bramką spowodowane długim holowaniem krążka przez Szturca i skierował gumę do odsłoniętej części bramki gości. W trzeciej tercji padły dwie bramki. Pierwszą podczas gry w podwójnej przewadze zdobył Jakub Šaur mocnym strzałem z klepy pod poprzeczkę. Druga bramka była dziełem Krężołka, który podczas gry 5/4 mierzonym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Zagłębie Sosnowiec – KH Toruń 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

1:0 – Damian Tyczyński – Roman Szturc (03:03)

2:0 – Riley Stadel – Roman Szturc, Patryk Krężołek (23:25)

3:0 – Jakub Šaur – Dominik Nahunko, Roman Szturc (49:08, 5/3)

4:0 – Patryk Krężołek – Dominik Nahunko, Damian Tyczyński (53:04, 5/4)

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Pomorzewski (główni), Wojciech Moszczyński, Igor Dzięciołowski (liniowi)

Minuty karne: 12-10

Strzały: 21-41.

Widzów: ok. 1800

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Andrejkiw; Salo, Valtola, Lindgren – Kotlorz, Naróg; Nahunko, Bucenko, Karasiński – Bernacki, Kozłowski, Łoza.

Toruń: Ekholm-Rosen – Sozanski, Schafer; Djumić, Syty, Baszyrow – Behm, Zieliński; Larionovs, Fjodorovs, Tiainen – Jaworski, Gimiński; Jaakola, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Kurnicki, Maćkowski; Pauliny, Prokurat, Kogut.