logo2

Porażka z JKH
wtorek, 17 października 2023 19:28

W meczu przeciwko JKH GKS Jastrzębie Zagłębie mimo prowadzenia w spotkaniu nie zdołało zdobyć nawet punktu.

Goście objęli prowadzenie w piątej minucie gry. Przechwycony krążek przy tylnej bandzie został idealnie nagrany do znajdującego się przed bramką Zagłębia Dominika Jarosza, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Patrika Spěšnego. Wyrównanie nastąpiło w trzynastej minucie, kiedy Patryk Krężołek podczas gry w przewadze idealnie przymierzył w okienko bramki strzeżonej przez Macieja Miarkę. W szesnastej minucie przyjezdni ponownie prowadzili. Dynamiczną akcję strzałem zakończył Filip Starzyński. Spěšný zdołał odbić krążek parkanem ale przy dobitce Olli-Petteri Viinikainena był bezradny. W drugiej tercji Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Najpierw gola spod niebieskiej zdobył Witalij Andrejkiw, a później w sytuacji sam na sam nie pomylił się Krężołek. Pod koniec tercji jastrzębianie dwukrotnie odpowiedzieli trafieniami. Pierwsze z nich było dziełem Starzyńskiego, który wykorzystał dokładne podanie Macieja Urbanowicza i z bliska strzelił w odsłoniętą część bramki Zagłębia. Drugie autorstwa Łukasza Nalewajki było pokłosiem niefrasobliwości całej sosnowieckiej defensywy. W trzeciej tercji padł tylko jeden gol. Podczas gry w przewadze Ričards Bernhards strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

3:5 – Ričards Bernhards – Dominik Jarosz (50:41, 5/4),

Sędziowali: Mateusz Bucki, Rafał Noworyta (główni), Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi).

Minuty karne: 10-6.

Strzały: 22-36.

Widzów: 1700.

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Valtola, Lindgren – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Bucenko, Bernacki – Andrejkiw; Sikora, Kozłowski, Karasiński.

JKH GKS: Miarka (od 33:49, Lackovič) – Wajda, Kostek; Paś, Starzyński, Urbanowicz – Martiška, Górny; Rajamäki, Špirko, Kolusz – Bagin, Viinikainen; Arrak, Jarosz, Freidenfelds– Kamienieu; Arrak, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka oraz Zając.