logo2

Bez punktu w Krakowie
sobota, 14 października 2023 18:18

W drugiej rundzie rozgrywek hokejowej ligi Zagłębie dalej bez punktu. Tym razem lepsza od sosnowiczan Cracovia, która w piątkowy wieczór wygrała 5:2.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 25 minuty, kiedy Riley Lindgren wykończył składną akcję drużyny Zagłębia. Niespełna dziesięć minut później Martin Látal lekkim strzałem po lodzie z bulika doprowadził do remisu. Pół minuty po wyrównaniu Cracovia prowadziła 2:1. Alexander Younan objechał cała tercję obronną Zagłębia i po łapaczce Patrika Spěšnego umieścił krążek w siatce. Na początku trzeciej tercji kolejne trafienie zanotowali gospodarze. Szymon Bieniek wykorzystał błąd obrony Zagłębia przy wyprowadzaniu krążka i strzałem obok Spěšnego podwyższył prowadzenie. Czwarty gol dla krakowian był dziełem Adama Raški, który z bliska zapakował krążek pod porzeczkę sosnowieckiej bramki. W 45 minucie drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Patryk Krężołek dobijając krążek odbity od obrońcy po strzale Rileya Stadela. Zagłębie miało szansę na złapanie kontaktu z przeciwnikiem, lecz Olli Valtola nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego przez arbitrów. W końcówce trener Piotr Sarnik ściągnął bramkarza ale manewr ten nie powiódł się, bowiem Johan Lundgren strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.
Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
0:1 – Riley Lindgren – Marek Charvát, Olli Valtola (24:57),
1:1 – Martin Látal – Adam Raška (34:43),
2:1 – Alexander Younan – Johan Lundgren, Gustaf Berling (35:14),
3:1 – Szymon Bieniek (40:40),
4:1 – Adam Raška – Jakub Žůrek, Martin Kasperlik (42:34),
4:2 – Patryk Krężołek – Riley Stadel (44:19),
5:2 – Johan Lundgren (59:53, do pustej bramki)
Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni), Michał Gerne, Igor Dzięciołowski (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 61-18.
Widzów: 350.
Cracovia: Krasanovský – Ježek, Žůrek; Látal, Raška, Kasperlik– Younan, Krenželok; Lundgren, Berling, Sawicki – Bieniek, Kunst; Vildumetz, Bezwiński, Brynkus – Kapica, Jaracz, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.
Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Bucenko, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Nahunko, Valtola, Lindgren – Krawczyk, Naróg; Kozłowski, Tyczyński, Bernacki – Andrejkiw; Sikora, Karasiński.