Pierwsza domowa przegrana
sobota, 07 października 2023 10:16

Pierwszej porażki ligowej na własnym stadionie doznali hokeiści Zagłębia, którzy w piątkowym meczu musieli uznać wyższość GKS-u Tychy przegrywając 0:2.

Goście już w swojej pierwszej akcji spotkania zdobyli bramkę. W dwudziestej sekundzie meczu Patrika Spěšnego strzałem między parkanami pokonał Filip Komorski. Okazja do wyrównania nadarzyła się w dwunastej minucie kiedy za faul na Dominiku Nahunce sędziowie podyktowali rzut karny. Jego wykonawca Patryk Krężołek nie znalazł sposobu na Tomáša Fučíka. Wynik 0:1 utrzymywał się do 49 minuty meczu, chociaż obie drużyny miały sporo okazji bo to zmienić. W dwudziestej dziewiątej minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Christian Mroczkowski. Chwilę później krążek po strzale Damiana Tyczyńskiego odbił się od poprzeczki bramki Fučíka. Niecałe pięć minut przed końcem drugiej tercji rzut karny podyktowany za faul na Komorskim zmarnował Pawło Padakin. W końcówce tej odsłony Zagłębie grało w podwójnej przewadze, lecz nie zdołało zdobyć gola głownie dzięki świetnym interwencjom Fučíka. Drugi gol dla tyszan był dziełem Bartłomieja Pociechy, który przymierzył w okienko nie dając szans Spěšnemu. Później Zagłębie grające w osłabieniu miało szansę dwa na jeden, jednak atak duetu Nahunko - Krężołek ponownie zatrzymał Fučík. Na niecałe trzy minuty przed końcem trener Piotr Sarnik wziął czas, po którym Spěšný pozostał już w boksie. Niestety sosnowiczanie nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, nawet wtedy gdy na ławkę kar powędrował Jan Jaromersky. Wynik 0:2 nie zmienił się i komplet punktów zainkasowali hokeiści tyskiego GKS.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

0:1 – Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk, Olli Kaskinen (00:20),

0:2 – Bartłomiej Pociecha – Alan Łyszczarczyk, Bartłomiej Jeziorski (48:10),

Sędziowie: Michał Baca, Paweł Pomorzewski (główni); Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 30-29

Widzów: 1400

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Nahunko, Valtola, Lindgren – Krawczyk, Naróg; Kozłowski, Bucenko, Bernacki – Andrejkiw; Sikora, Karasiński.

Tychy: Fučík – Jaśkiewicz, Kaskinen; Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk – Nilsson, Pociecha; Gościński, Turkin, Korenczuk – Jaroměřský, Ciura; Padakin, Galant, Mroczkowski – Bryk, Bukowski, Krzyżek, Ubowski, Marzec.