Zwycięstwo po dogrywce
piątek, 29 września 2023 22:15

Dodatkowy czas gry był potrzebny do wyłonienia zwycięzcy meczu Zagłębia Sosnowiec z Podhalem Nowy Targ. Ostatecznie złoty gol Romana Szturca dał gospodarzom tego spotkania dwa punkty.

W pierwszej tercji to goście sprawiali lepsze wrażenie. Już w 6 minucie gry mogli wyjść na prowadzenie, jednak krążek po strzale Andreja Themara odbił się od słupka. Kibice pierwszą bramkę zobaczyli dopiero w 36 minucie gry, kiedy Patryk Krężołek strzałem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie. Prawdziwe emocje były jednak dopiero w końcówce spotkania. Najpierw podczas gry w przewadze sosnowiczanie dwukrotnie trafili w słupek bramki strzeżonej przez Kevina Lindskouga. Siedem minut później ponownie grali w przewadze i ... stracili gola. Dwójkowa akcja nowotarżan zakończyła się niefortunnym odbiciem krążka przez Szturca co zmyliło interweniującego Patrika Spěšnego, który mógł tylko spojrzeć jak guma wpada do jego bramki. Gol został zapisany Maratowi Soroce. Zagłębie odpowiedziało błyskawicznie, bowiem zdołało wykorzystać jeszcze grę z przewagą jednego zawodnika. Olli Valtola otrzymał dokładne podanie Rileya Lindgrena i trafił w odsłoniętą część bramki Lindskouga. Podhale jednak nie zamierzało się poddać i zdołało wyrównać. W ostatniej minucie podczas gdy karę odsiadywał zawodnik gospodarzy Nikita Bucenko trener Rafał Sroka dodatkowo ściągnął Lindskouga z bramki. Manewr okazał się skuteczny, ponieważ grając 6 na 4 Patryk Wronka z okolic bulika świetnie przymierzył w okienko bramki Spěšnego. W dogrywce indywidualną akcją popisał się Szturc, który minął dwóch zawodników i strzałem pod poprzeczkę zapewnił Zagłębiu zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, d.1:0)

1:0 Patryk Krężołek - Damian Tyczyński, Roman Szturc (34:12)

1:1 Marat Soroka (57:00, 4/5)

2:1 Olli Valtola - Riley Lindgren, Riley Stadel (57:36, 5/4)

2:2 Patryk Wronka - Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Alexander Szczechura (59:13, 5/4)

3:2 Roman Szturc - Jakub Šaur (63:28, 3/3)

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni); Grzegorz Cytawa, Michał Kłosiński (liniowi).

Minuty karne: 6-6.

Strzały: 29-44.

Widzów: 1800.

Zagłębie: Spěšný - Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Karasiński, Valtola, Lindgren – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Bucenko, Sikora – Andrejkiw; Kozłowski, Bernacki, Menc.

Podhale: Lindskoug - Kiss, Pangiełow-Jułdaszew; Wielkiewicz, Wronka, Kapica - Załamaj, Kudzin; Szczechura, Themár,  Lorraine - Tomasik, Mrugała; Worwa, Neupauer, Kamiński - Horzelski, Szlembarski; Słowakiewicz, Soroka, Michalski.