Udane rozpoczęcie sezonu na nowym Zimowym
poniedziałek, 11 września 2023 09:07

Pierwszy domowy mecz, komplet kibiców oraz zwycięstwo nad Cracovią. W  niedzielny wieczór drużyna Zagłębia niesiona głośnym dopingiem pokonała krakowskich hokeistów 4:3.

W pierwszych minutach gry optyczną przewagę miało Zagłębie jednak to goście otworzyli wynik spotkania. Grając z przewagą jednego zawodnika Martin Látal wykończył dwójkową akcję strzałem między parkanami Patrika Spěšnego. W końcówce pierwszej odsłony sosnowiczanie odpowiedzieli dwoma trafieniami. Najpierw Michał Kotlorz wywalczył krążek za bramką przeciwnika i strzałem od łyżwy Filipa Krasanovskýego doprowadził do wyrównania. Chwilę później błąd przy wyprowadzaniu krążka gości wykorzystał Olli Valtola który idealnie odegrał do Ryley Lindgrena a ten nie miał problemu z umieszczeniem gumy w odsłoniętej części bramki.

Na początku drugiej tercji padł wyrównujący dla Cracovii. Będący przed sosnowieckim bramkarzem Látal oddał strzał na bramkę. Krążek odbił się jeszcze od kija interweniującego Spěšnego i wysokim lobem wpadł za linię bramkową. W 33 minucie Patryk Krężołek precyzyjnym strzałem z bulika ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W trzeciej tercji ponownie strzeliło Zagłębie. Podczas gry w przewadze Nikita Bucenko odegrał do niepilnowanego Olliego Valtola a ten strzałem po lodzie podwyższył wynik. Cracovia odpowiedziała golem Alexandra Younana z 58 minuty. Więcej bramek nie padło i Zagłębie mogło się cieszyć z kompletnej zdobyczy punktowej.

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

0:1 – Martin Látal – Adam Raška, Aleš Ježek (11:15, 5/4),

1:1 – Michał Kotlorz – Patryk Krężołek (18:15),

2:1 – Ryley Lindgren – Olli Valtola, Niklas Salo (19:37)

2:2 – Martin Látal – Jakub Žůrek, Adam Raška (22:46)

3:2 – Patryk Krężołek – Damian Tyczyński (32:37)

4:2 – Olli Valtola – Nikita Bucenko – Ryley Lindgren (44:58, 5/4)

4:3 – Alexander Younan (57:55)