Przegrana na inaugurację
sobota, 09 września 2023 11:50

W pierwszym meczu sezonu 2023/24 drużyna Zagłębia uległa w Oświęcimiu miejscowej Unii 3:6.

Wynik spotkania w trzeciej minucie otworzył Krystian Dziubiński, który strzałem przy słupku pokonał Patrika Spěšnego. Drugi gol dla gospodarzy był dziełem Sebastiana Kowlaówki, który skierował krążek odbity od tylnej bandy po strzale Andrija Denyskina praktycznie do pustej bramki. Kontaktowego gola zdobył Ryley Lindgren najprzytomniej zachowując się w zamieszaniu pod bramką Linusa Lundina. Do remisu doprowadził Arkadiusz Karasiński ładnym strzałem zza bulika. W końcówce pierwszej tercji ponownie prowadziła Unia. Atakującego Jana Sołtysa zatrzymał Spěšný lecz został on w zamieszaniu podbramkowym wepchnięty do bramki razem z Sołtysem przez interweniujących obrońców Zagłębia. Sędziowie uznali gola mimo protestów gości. Czwarty gol padł po błędzie sosnowieckiej defensywy a zdobył go Kamil Sadłocha strzałem od poprzeczki. Kolejne trafienie dla miejscowych zanotował Kalle Valtola, który perfekcyjnie wykończył akcję 3 na 1. Szósty gol to niemal kopia gola Kowalówki. Tym razem odbity krążek od bandy do bramki skierował Kalle Valtola. Na osiemnaście sekund przed końcem spotkania Dominik Nahunko zmniejszył rozmiar porażki zdobywając gola w przewadze.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 6:3 (3:2, 2:0, 1:0)

1:0 – Krystian Dziubiński – Carl Ackered, Andrij Denyskin (2:37, 5/4),

2:0 – Sebastian Kowalówka – Andrij Denyskin, Łukasz Krzemień (3:13),

2:1 – Ryley Lindgren (8:09),

2:2 – Arkadiusz Karasiński – Marek Charvát, Jakub Šaur (12:48),

3:2 – Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Peter Bezuška (19:01),

4:2 – Kamil Sadłocha (20:39),

5:2 – Kalle Valtola – Ville Heikkinen, Erik Ahopelto (37:24).

6:2 – Kalle Valtola – Kristaps Jākobsons, Ville Heikkinen (45:21),

6:3 – Dominik Nahunko – Patryk Krężołek, Roman Szturc (59:42 5/4)

Minuty karne: 6-8.

Strzały: 49-24.

Widzów: 1500.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni) – Grzegorz Cytawa, Andrzej Nenko (liniowi).

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Sadłocha, Dziubiński, Olsson Trkulja – Valtola, Jākobsons; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Noworyta; Denyskin, Krzemień, S. Kowalówka – Dudkiewicz, Prokopiak; Prusak, Wanat, Sołtys.

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Lidgren, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Valtola, Szturc – Krawczyk, Naróg; Nahunko, Sikora, Bernacki – Andrejkiw; Kozłowski, Bucenko, Karasiński.