Unia zwycięzcą turnieju
niedziela, 27 sierpnia 2023 17:47

"Turniej Czterech Prezydentów" za nami. Puchar za zwycięstwo trafił do hokeistów Unii Oświęcim, którzy w ostatnim spotkaniu wygrali z Zagłębiem 4:2.

Już w pierwszej minucie gry przyjezdni "rozklepali" linię obrony Zagłębia i Erik Ahopelto strzałem do pustej bramki otworzył wynik. Drugie trafienie gości było dziełem Łukasza Krzemienia, który dotknął krążka po strzale Petera Bezuški myląc interweniującego Patrika Spěšnego. W drugiej tercji padł tylko jeden gol autorstwa Andreia Denyskina.  Ukrainiec nie dał szans Spěšnemu uderzając w okienko bramki. Czwarty gol dla Unii padł po błędzie wyprowadzania krążka z własnej tercji przez Zagłębie, kiedy po przechwycie i celnych podaniach ponownie trafił Ahopelto. Zagłębie zdołało odpowiedzieć dwoma bramkami zdobytymi w przewadze (gole Patryka Krężołka oraz Ryleya Lindgrena). Do końca gry wynik nie uległ już zmianie mimo wycofania bramkarza przez Piotra Sarnika.

W drugim spotkaniu GKS Tychy po dogrywce wygrał z Sokołem Kijów 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

0:1 - Ahopelto - Karjalainen, Dziubiński (00:44),

0:2 - Krzemień - Bezuška, Dudkiewicz (09:24),

0:3 - Denyskin - Krzemień, Prusak (37:55),

0:4 - Ahopelto - Karjalainen, K. Valtola (45:13),

1:4 - Krężołek - Szturc, Tyczyński (51:46, 5/4),

2:4 - Lingren - O. Valtola (58:28, 5/4)

Sędziowali: Sebastian Kłaczyński i Paweł Bajon.

Minuty karne: 2-10.

Zagłębie: Spěšný - Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek - Stadel, Kotlorz; Salo, Lingren, O. Valtola - Krawczyk, Naróg (2); Karasiński, Sikora, Bernacki- Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Łoza.

Unia: Lundin - Ackered, Diukow; Sadłocha (2), Dziubiński (2), S. Kowalówka - Valtola (2), Jākobsons; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen (2) - Bezuška, Dudkiewicz; Denyskin, Krzemień (2), Prusak.