Drugie turniejowe zwycięstwo
piątek, 25 sierpnia 2023 06:56

Zagłębie Sosnowiec pokonało GKS Tychy 3:2 w trwającym "Turnieju Czterech Prezydentów".

Wynik spotkania otworzył Christian Mroczkowski, który mocnym uderzeniem w okienko zaskoczył Mikołaja Szczepkowskiego. Wyrównanie padło w 19 minucie, kiedy dwójkową akcję zdołał wykończyć Olli Valtola. Druga tercja również na remis. Najpierw gola w przewadze ponownie zdobył Mroczkowski. W odpowiedzi Zagłębie w ostatniej minucie tercji za sprawą Oskara Krawczyka wyrównało. Zwycięski gol dla sosnowiczan padł w ostatniej odsłonie gry. W 52 minucie wygrane wznowienie Romana Szturca strzałem przy słupku wykończył Marek Charvát.

W innym meczu turnieju Unia Oświęcim zwyciężyła Sokół Kijów 3:1. Dzisiaj o 18:00 Zagłębie zagra z Unią.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

0:1 - Mroczkowski - Łyszczarczyk, Rác (07:01),

1:1 - Valtola - Salo (18:56),

1:2 - Mroczkowski - Komorski, Rác (36:15, 5/4),

2:2 - Krawczyk - Lindgren (39:15),

3:2 - Charvát - Szturc (51:32, 5/4).

Zagłębie: Szczepkowski (Spěšný) - Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek - Stadel (4), Kotlorz; Salo, Lingren, O. Valtola - Krawczyk, Naróg; Bernacki (2), Sikora, Nahunko - Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Karasiński oraz Łoza

GKS Tychy: Lewartowski (Fučík) – Jaśkiewicz, Kaskinen; Łyszczarczyk, Rác, Mroczkowski - Ciura, Pociecha; Padakin, Turkin, Korenczuk - Bryk (2), Bizacki; Gościński, Galant, Marzec- Sobecki, Ubowski; Komorski, Krzyżek oraz Bukowski