Pierwsza wygrana w turnieju
czwartek, 24 sierpnia 2023 06:42

Od zwycięstwa drużyna Zagłębia rozpoczęła "Turniej Czterech Prezydentów" pokonując Sokoła Kijów 4:3.

Przed meczem odbyła się krótka ceremonia otwarcia podczas której m.in. zaprezentowano drużynę Zagłębia.

W pierwszej odsłonie gry niewiele się działo i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Pierwsze trafienie było dziełem Patryka Krężołka. Podczas gry w liczebnym osłabieniu Jakub Šaur idealnie zagrał do Krężołka, a ten w sytuacji 1/1 nie zmarnował szansy. Niespełna trzy minuty później Dominik Nahunko strzałem między parkanami Conrada Möldera podwyższył na 2:0. Na początku trzeciej tercji goście za sprawą Romana Błahego zdobyli gola. W odpowiedzi gospodarze ponownie podczas gry w osłabieniu podwyższyli wynik spotkania. Po szybkiej kontrze gola zdobył Niklas Salo. Hokeiści Sokoła szybko zdobyli kontaktowego gola, kiedy Patrika Spěšnego mocnym uderzeniem pokonał Artem Bondarjew. W 56 minucie na świetlnej tablicy był remis, bowiem krążek po odbiciu od kija Denisa Borodaia lobem wpadł do bramki Spěšnego. Ostatnie zdanie należało jednak do sosnowiczan, którzy dzięki trafieniu Salo wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca mimo wycofania bramkarza w końcówce przez trenera Sokoła.

W drugim meczu turnieju GKS Tychy pokonał Unię Oświęcim 6:5. Dziś o 18:00 Zagłębie podejmie u siebie tyski GKS.

Zagłębie Sosnowiec – Sokół Kijów 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

1:0 – Krężołek – Šaur (26:38, 4/5),

2:0 – Nahunko (29:24),

2:1 – Błahy – Mazur, Babenets (40:20),

3:1 – Salo – Krężołek (51:19, 4/5),

3:2 – Bondarjew – Horluszko, Kachan (52:22),

3:3 – Borodai – Błahy, Cherdak (55:40),

4:3 – Salo – Stadel – Valtola (56:39)

Zagłębie: Spěšný (Szczepkowski) – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Lingren, O. Valtola – Krawczyk, Naróg; Bernacki, Sikora, Nahunko – Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Karasiński oraz Łoza.

Sokół: Mölder (Diachenko) – Filimonow, Toltuszko, Błahy, Bondarjew, Borodai – Jewesejczyk, Aleksjuk, Cherdak, Mazur, Babynets – Polonicki, Horluszko, Janiszewski, Kachan, Sliusar – Kostromitin, Goworuszko, Romaszenko, Żerebkol