banner
logo2
 
Idzie nowe
sobota, 08 lipca 2023 19:17

O zakończonym sezonie wiele osób związanych ze środowiskiem hokejowym wolałoby zapomnieć. Także wśród kibiców pada wiele pytań o nadchodzący sezon. Dwie rzeczy wiemy na pewno. Pierwsza to nowa hokejowa spółka z nowym prezesem Adrianem Pietrzykiem, która w czerwcu rozpoczęła działalność. Druga to przeprowadzka z wysłużonego Stadionu Zimowego na nowoczesne lodowisko w Arcelor Mittal Parku.

 

Nowo powstała spółka ma odpowiadać tylko za hokej i działać na własny rachunek. Wydaje się to być dobrym posunięciem, bo nie będzie uzależniona od sekcji piłkarskiej. 28-letni prezes Adrian Pietrzyk podkreśla, że celem jest długofalowe budowanie klubu. Ma na to plan i chce wpólnie z włodarzami, dużyną i kibicami małymi krokami dążyć do sukcesu. Niektórzy kibice kojarzą osobę obecnego prezesa z akcją wydania pamiątkowego banknotu ze ŚP. Józefem Gałeczką której był jednym z pomysłodawców.

 

2545 - tylu widzów będzie mogło zasiąść na trybunach nowego Stadionu Zimowego. Są również specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W hali znajdują się nowoczesne szatnie z odnową biologiczną i zapleczem medycznym. Jest także siłownia, sala konferencyjna, biura i pomieszczenia gastronomiczne. Dużą atrakcją będzie  czterostronny telebim o wymiarach o wymiarach 3,6 x 2,4 m na którym wg zapewnień będą powtórki ciekawszych akcji. Uroczyste otwarcie lodowiska odbyło się w czerwcu, kiedy rozegrano mecz charytatywny z którego dochód przeznaczono na leczenie 3-letniego Adasia z Sosnowca.


Miejmy nadzieję, że wraz z nową halą oraz nową spółką nadejdą lepsze czasy dla hokejowego Zagłębia.