logo2

Zagłębie odpadło z play-off
wtorek, 28 lutego 2023 11:53

Czwarte zwycięstwo Cracovii nad Zagłębiem dało jej awans do półfinału natomiast dla sosnowiczan oznacza zakończenie rozgrywek ligowych w sezonie.

Spotkanie dla  miejscowych rozpoczęło się w sposób fatalny, gdyż po dwóch minutach przegrywali 0:2. Gracze Zagłębia dwukrotnie złapali karę a Cracovia dwukrotnie to wykorzystała. Na listę strzelców wpisali się Roman Rác oraz Vojtěch Tomi. Kontaktowego gola zdobył Michał Bernacki, który przejechał wzdłuż bramki i pokonał Davida Zabolotnego. Kolejne trafienia dla gości zapisał na swoim koncie Mateusz Michalski, który podczas gry w przewagach dwukrotnie zdołał pokonać Patrika Spěšnego. W trzeciej tercji piątego gola szybkim strzałem zdobył Alan Łyszczarczyk i wydawało się, że Cracovia bez problemu dociągnie wynik do końca. Jednak Zagłębie w przeciągu niecałych trzech minut zdołało strzelić trzy bramki i złapało kontakt z rywalem. Gole zdobywali kolejno Christian Blomqvist, Tim Friberg i Witalij Andrejkiw. W końcówce trener Piotr Sarnik zdecydował się na wycofanie bramkarza, jednak nie przyniosło to zmiany wyniku. Tym samym Cracovia jako pierwszy zespół zameldowała się w półfinale PHL a Zagłębie zakończyło rozgrywki sezonu 2022/23.

Mecz nr 4:

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 4:5 (0:2, 1:2, 3:1)

0:1 Roman Rác - Martin Kasperlík, Aleš Ježek (01:00, 5/4)

0:2 Vojtěch Tomi - Erik Němec (02:02, 5/4)

1:2 Michał Bernacki (32:18)

1:3 Mateusz Michalski - Jiří Gula, Patryk Wronka (37:30, 5/4)

1:4 Mateusz Michalski - Alan Łyszczarczyk, Vojtěch Polák (39:57, 5/4)

1:5 Alan Łyszczarczyk - Erik Němec, Marek Račuk (49:35)

2:5 Christian Blomqvist - Witalij Andrejkiw, Michał Bernacki (54:06)

3:5 Tim Friberg - Lukáš Motloch, Michał Bernacki (56:29)

4:5 Witalij Andrejkiw - Nikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (56:49)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Rafał Noworyta (główni), Michał Żak, Igor Dzięciołowski (liniowi)

Minuty karne: 12-6

Strzały: 43-30