Trzecia porażka Zagłębia w play-off
poniedziałek, 27 lutego 2023 07:53

W niedzielnym spotkaniu Cracovia odniosła zwycięstwo nad Zagłębiem 6:2 i jest bardzo blisko awansu do kolejnej rundy play-off.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych, którzy po niecałych czterech minutach prowadzili 2:0. Mierzonymi strzałami popisali się Alan Łyszczarczyk oraz Jiří Gula. Zagłębie zdobyło kontaktowego gola w dwunastej minucie, kiedy dwójkową akcję wykończył Christian Blomqvist. Na początku drugiej tercji padła dosyć kuriozalna bramka dla gości. Krążek po strzale Mico Luoto odbił się od sosnowieckich obrońców i po parkanie Patrika Spěšnego wpadł do siatki. Kolejne trafienie dla Cracovii było dziełem Marka Račuka, który wykorzystał dokładne podanie Łyszczarczyka. W końcówce drugiej odsłony Zagłębie grając z przewagą jednego zawodnika zdobyło drugiego gola. Uderzenie Lukáša Motlocha sprytnie przekierował pod poprzeczkę Michał Bernacki. W ostatniej części gry padły jeszcze dwa gole dla krakowian. Najpierw ładną akcją popisał się Mateusz Michalski, który na pełnej szybkości ograł defensywę sosnowiczan i wymanewrował Spěšnego zdobywając piątą bramkę dla swojego zespołu. Wynik ustalił Łyszczarczyk golem do pustej bramki.

Mecz nr 3:

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

0:1 Alan Łyszczarczyk - Erik Němec, Damian Kapica (02:28)

0:2 Jiří Gula - Patryk Wronka, Damian Kapica (03:52)

1:2 Christian Blomqvist - Jakub Witecki, Tim Friberg (11:25)

1:3 Mico Luoto (22:05)

1:4 Marek Račuk - Alan Łyszczarczyk, Mico Luoto (28:03)

2:4 Michał Bernacki - Lukáš Motloch, Christian Blomqvist (39:02, 5/4)

2:5 Mateusz Michalski - Sebastian Brynkus (55:27)

2:6 Alan Łyszczarczyk - Marek Račuk (57:41, 4/4 - do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Bartosz Kaczmarek (główni); Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 10-10

Strzały: 26-37

Widzów: 700

Zagłębie: Spěšný - Motloch, Kotlorz, Friberg, Blomqvist, Witecki - Krawczyk, Khoperia, Piotrowicz, Rzeszutko, Kogut - Michałowski, Andrejkiw, Bernacki, Kozłowski, Sikora - Naróg, Rzekanowski, Nahunko, Bucenko, Pawlenko.

Cracovia: Zabolotny - Ježek, Kinnunen, Kasperlík, Rác, Sawicki - Šaur, Gula, Wronka, Polák, Kapica - Luoto, Graborenko, Němec, Račuk, Łyszczarczyk - Krejčí, Dziurdzia, Brynkus, Michalski, Tomi.