Sezon zasadniczy zakończony
niedziela, 19 lutego 2023 20:26

Nie było niespodzianki w meczu Zagłębia Sosnowiec z Cracovią. Przyjezdni pewnie wygrali 6:1 i przypieczętowali pierwsze miejsce w tabeli sezonu zasadniczego.

Pierwszy gol padł w siódmej minucie kiedy grę w przewadze wykorzystał Patryk Wronka. Sosnowiczanie szybko doprowadzili do wyrównania. Lukáš Motloch strzelił z niebieskiej i pokonał Roka Stojanoviča. Pięć minut później na prowadzenie krakowian wyprowadził gol Alana Łyszczarczyka. Druga odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. W trzeciej Cracovia wyraźnie przyspieszyła czego efektem były aż cztery gole. Mikołaja Szczepkowskiego zdołali pokonać kolejno Damian Kapica, Roman Graborenko oraz dwukrotnie Wronka.

W playoff Cracovia wybrała drużynę Zagłębia Sosnowiec za pierwszego rywala. Pierwszy mecz 22 lutego w Krakowie.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)

0:1 Patryk Wronka - Jakub Šaur (06:23, 5/4)

1:1 Lukáš Motloch - Nikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (07:39)

1:2 Alan Łyszczarczyk - Roman Graborenko (12:42)

1:3 Damian Kapica - Vojtěch Polák, Patryk Wronka (45:16)

1:4 Roman Graborenko - Erik Němec, Alan Łyszczarczyk (46:06)

1:5 Patryk Wronka - Damian Kapica, Vojtěch Polák (48:34)

1:6 Patryk Wronka - Vojtěch Tomi (54:53)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Rafał Noworyta (główni) - Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 10-4

Strzały: 33-34

Widzów: 600

Zagłębie (2): Szczepkowski - Motloch, Kotlorz (2), Blomqvist, Friberg, Nahunko - Andrejkiw, Naróg (4), Pawlenko, Bucenko (2), Kozłowski - Khoperia, Krawczyk, Witecki, Rzeszutko, Piotrowicz - Piotrowski, Gniewek, Dubinin, Sikora, Kogut.

Cracovia: Stojanovič - Kinnunen, Luoto, Kasperlík, Rác (2), Sawicki - Šaur, Bdžoch, Wronka, Polák, Kapica - Husák, Graborenko, Němec, Račuk, Łyszczarczyk (2) - Krejčí, Dziurdzia, Brynkus, Michalski, Tomi.