Punkt zdobyty w Katowicach
sobota, 18 lutego 2023 12:07

Grająca po wodzą nowego trenera Piotra Sarnika drużyna Zagłębia Sosnowiec przegrała po rzutach karnych z GKS Katowice 2:3.

Już w trzeciej minucie meczu po pojedynku pięściarskim do szatni odesłali zostali Brandon Magee oraz Jakub Michałowski. Pierwszą bramkę spotkania zdobył Tim Friberg który otrzymał dokładne podanie ze środka od Christiana Blomqvista i z lewej strony tafli uderzył pod poprzeczkę bramki Johna Murraya. Niespełna dwie minuty później Michał Kotlorz z podania Jakuba Witeckiego zdobył gola celnie uderzając sprzed bramki GKSu. Obie bramki padły podczas gry kiedy drużyny miały na lodzie po czterech zawodników. Pod koniec drugiej tercji kontaktowego gola stojąc tyłem do bramki strzelił Shigeki Hitosato. Do remisu doprowadził Marcin Kolusz który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu przed bramką Mikołaja Szczepkowskiego i skierował odbity krążek do siatki. Trzecia tercja oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, chociaż oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. W serii rzutów karnych trafienia zaliczyli Marcin Kolusz oraz Grzegorz Pasiut i tym samym zwycięstwo gospodarzy za dwa punkty nad Zagłębiem stało się faktem.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2, 2:0, 0:0, d. 0:0, k. 2:0)

0:1 Tim Friberg - Christian Blomqvist, Lukáš Motloch (07:24, 4/4)

0:2 Michał Kotlorz - Jakub Witecki, Damian Piotrowicz (09:04, 4/4)

1:2 Shigeki Hitosato - Grzegorz Pasiut (36:44)

2:2 Marcin Kolusz - Juraj Šimek (38:57)

3:2 Marcin Kolusz (65:00, Karny decydujący)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (główni); Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 31-33

Strzały: 34-24

Widzów: 1100

GKS Katowice: Murray (2) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee (25) - Kolusz, Wajda, Šimek, Monto, Bepierszcz (2) - Varttinen, Wanacki, Hitosato, Pulkkinen, Olsson - Mrugała (2), Maciaś, Ciepielewski, Smal, Krężołek.

Zagłębie: Szczepkowski - Motloch, Kotlorz, Blomqvist, Friberg (4), Nahunko - Andrejkiw (2), Naróg, Pawlenko, Bucenko, Kozłowski - Michałowski (25), Krawczyk, Witecki, Rzeszutko (2), Piotrowicz - Piotrowski, Khoperia, Dubinin, Sikora, Kogut.