Znów ta druga tercja...
sobota, 04 lutego 2023 12:12

Kolejna porażka Zagłębia Sosnowiec. W meczu z Unią Oświęcim o wyniku ponownie zadecydowała druga tercja w której goście zdołali strzelić wszystkie bramki tego dnia.

Do meczu Zagłębie przystąpiło z Marcinem Kozłowskim na ławce trenerskiej zastępującego Grzegorza Klicha, który w tym tygodniu zrezygnował w prowadzenia zespołu.

Pierwsza tercja była bezbramkowa, chociaż oba zespoły miały okazję na zdobycie goli. Druga rozpoczęła się fatalnie dla sosnowiczan, gdyż grając w liczebnej przewadze stracili gola. Wynik otworzył Erik Ahopelto nie dając szans Sebastianowi Lipińskiemu w sytuacji jeden na jeden. Chwilę później krążek po strzale Tima Friberga znalazł się w siatce oświęcimian. Po analizie wideo sędziowie nie uznali gola, bowiem został on zdobyty przez dziurę w siatce tuż przy słupku. W odpowiedzi Patryk Noworyta uderzył sprzed bulika, a krążek wtoczył się do bramki przez niedomknięte parkany Lipińskiego. Kolejny gol był dziełem Michaela Cichego który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Jedenaście sekund później Dominik Nahunko wykorzystał niezdecydowanie oświęcimskich graczy i zdobył pierwszego gola dla Zagłębia. Kolejna trafienia w tej odsłonie były dziełem gości. Najpierw po indywidualnej akcji Ahopelto wymanewrował Lipińskiego i strzałem z backhandu umieścił gumę w siatce. Następnie faulowany Teddy Da Costa upadając zdołał oddać strzał który znalazł drogę do bramki. Po tym golu nastąpiła zmiana bramkarza. W sosnowieckiej bramce zadebiutował Jakub Mentel, który dość szybko musiał skapitulować po uderzeniu Łukasza Krzemienia. Trzecia tercja przyniosła gospodarzom dwa trafienia w grze z przewagą jednego zawodnika. Jarosław Rzeszutko znalazł się przed Kevinem Lindskougiem i wykonując zwód umieścił krążek w siatce. Wynik ustalił Aleksandr Pawlenko wykorzystując dokładne podanie Jakuba Witeckiego.

Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 3:6 (0:0, 1:6, 2:0)

2:6 Jarosław Rzeszutko - Dominik Nahunko, Damian Piotrowicz (46:19, 5/4),

3:6 Aleksandr Pawlenko - Jakub Witecki, Christian Blomqvist (48:57, 5/4).

Sędziowali: Robert Długi, Bartosz Kaczmarek (główni) - Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi).

Minuty karne: 6-14.

Strzały: 41-37.

Widzów: 300.

Zagłębie: Lipiński (od 37:37 do 40:00 Mentel) - Naróg (2), Kotlorz; Witecki, Rzeszutko, Piotrowicz - Andrejkiw, Khoperia; Modén (2), Blomqvist, Friberg - Michałowski, Krawczyk; Sikora, Kozłowski, Kogut - Motloch, Luszniak; Pawlenko, Bucenko (2), Nahunko.

Unia: Lindskoug (2) - Pangiełow-Jułdaszew, Jākobsons (2); Denyskin (2), Dziubiński, Padakin (2) - Diukow, Jerofejevs; Da Costa, Cichy, Ahopelto - Bezuška (2), Noworyta, Sołtys, Krzemień, Kowalówka (2) - Noworyta; Dudkiewicz, Wanat (2), Paszek.